İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:42 Güneş05:37 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:43 Yatsı22:29
Hava - Çok Bulutlu 22°C Nem %73
Türkçe
22 Zilka'de 1441 13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Hızlı büyüyen şirketlerin başarı sırrı

21.05.2019    A+ | A-

Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinin yüzde 90’ı yeni istihdamla büyümek istiyor. “Türkiye 100” listesindeki şirketlerde üniversiteli oranı ve hizmet içi eğitim dikkat çekiyor.

Çalışanlarına müstakbel ortak olarak bakan “Türkiye 100” şirketlerinde aile ortaklıklarının ağırlığı devam ederken, yüzde 63’ü ihracatla döviz kazanıyor.

Hızlı büyüyen şirketlerin yüzde 23’ü İstanbul’da faaliyet gösteriyor. Türkiye 100 listesinde 36 farklı sektörden şirket bulunuyor. “Türkiye 100” listesindeki şirketlerde nihai karar merci konumundaki kişilerin eğitim seviyeleri nispeten yüksek. Türkiye 100 listesindeki 79 şirketin en yetkili kişileri üniversite ve üzeri eğitim seviyesine sahip. Beş şirketin tepesinde ise ilkokul mezunları var.

Şirketlerin yüzde 77’si çalışanlarının niteliklerini artırmaya yönelik kurum içi veya kurum dışı eğitim faaliyetleri düzenlediklerini belirtti. Bu 77 şirketin 21’i, çalışanlarının teknik eğitimlerin yanı sıra sosyal becerilere yönelik eğitimlerden de yararlanmalarına imkan tanıdığını ifade ediyor.

İlk 100’de, çalışanlarının kendi işlerini kurmasına yardımcı olan şirket sayısı 35. Bu şirketler, çalışanlarının kurduğu işletmelere, müşterilerle tanıştırma ve mentorluğun yanı sıra alım yapıp yatırımda da bulunuyorlar. Bir anlamda kendi içlerinden çıkan şirketlerle iş yapıp alanlarını genişletiyorlar.

Türkiye 100 şirketlerinin yüzde 63’ü ihracat yapıyor. İhracat yapılan ülkeler arasında ilk sırayı Almanya alırken, diğer ülkeler arasında Polonya, Rusya, Azerbaycan, Irak, Türkmenistan var.

Milliyet

Diğer Haberler

Bal ihracatında sevindiren artış

Türkiye'den ocak-haziran döneminde yapılan bal ihracatı yüzde 15 arttı ve bu dönemde bal ihracatı yapılamayan ülkelere de bal gönderilmeye başlandı.
13.07.2020

Siyez buğdayı coğrafi işaret aldı

Geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan ve "Hitit buğdayı" olarak da bilinen siyez buğdayı coğrafi işaret olarak tescillendi.
13.07.2020

Hazine arazileri çiftçilere kiralanıyor

Hazineye ait atıl tarım arazilerinin çiftçilere kiralanması birçok ailenin yüzünü güldürdü.
13.07.2020

Yüksek maaşlı çalışanın kıdemi arttı

Temmuz ayıyla birlikte kıdem tazminatının tavanı yüzde 5.75 artarak, 7 bin 117 liraya çıktı. Böylece, brüt maaşı, 7 bin 117 liranın üzerinde olanların alacakları kıdem tazminatı tutarı da yükseldi
09.07.2020
Dünya Turu
Sırada >>
×
Sıradaki

Bir Mucit Bir İcat

Dünya Turu
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin