İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:36 Güneş05:33 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:33
Hava - Çok Bulutlu 25°C Nem %61
Türkçe
17 Zilka'de 1441 8 Temmuz 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

Hindistan'dan yatırım mesajı

05.09.2019    A+ | A-

Hindistan’ın Türkiye’ye açmak istediği farklı pencereden biri ticaret. 1.3 milyar nüfusa sahip ülke, 2025 yılında sayının 1.5 milyara ulaşacağını hesaplıyor. Böylece dünyanın en kalabalık ve aynı zamanda en genç nüfusuna sahip olacağı tahminleri yapılıyor. Nüfusun yarısı 25 ve altı, üçte 2’sinin de ortalama 35 yaşında olacak.

Vivek Abraham bu tablo için, “Bu yaşlarda ilk arabalarını ve ilk evlerini alacak olan bir kesim. Tüketim makinası henüz devreye girmedi, nüfusun üçte ikisi tüketime tam anlamıyla başlamadı. Geçen seçimde oy kullanan 900 milyon seçmenin, 133 milyonu yeni seçmendi. Bunlar aynı zamanda yeni iş fırsatları bekleyen insanlar” dedi.

Hindistan’ın 2025’e kadar tamamlamayı hedeflediği projelerin büyük kısmını altyapı yatırımları oluşturuyor. En küçük projenin bile multi-milyar dolar tutarında olduğunu belirten Abraham, “Her bir dakikada 30 Hindistan vatandaşı köylerden şehirlere taşınıyor. 2025’e kadar, Londra büyüklüğünde 100 yeni şehre ihtiyacımız olacak. Bu nüfusa ev sahipliği yapacak akıllı şehirleri inşa ediyoruz. Halen aynı anda 15 metro projesi devam ediyor. Fokus noktalarımızdan birisi demiryolları. 2000’den fazla demiryolu hattı var. 600 demiryolu istasyonunu yeniliyoruz. Çok katlı iş kompleksleri, lojistik parkları yapacağız. 400 havalimanı inşa ediyoruz. Bununla gelecek 10 yılda, 3. büyük sivil havacılık pazarı olacağız” dedi.

Çin’in Shenzen modelini endüstriyel gelişme için kullandıklarını belirten Vivek Abraham, “Delhi ve Mumbai arasında 150 km genişliğindeki alanda özel endüstri parklarının olacağı koridor inşa edilecek. Bu koridorda 24 yeni şehir olacak. Koridorun ortasından da hızlı tren geçecek” şeklinde konuştu.

Milliyet

Diğer Haberler

Güneş enerjisinde yerli teknoloji kullanımı artacak

Güneş enerjisine dayalı mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ihaleleri kapsamında kurulacak santrallerdeki modüllerde yerlilik oranının en az yüzde 70 olması gerekecek, modül üretiminde kullanılan güneş hücrelerinde de yerlilik şartı aranacak.
08.07.2020

Çiftçiye 'anızı yakma gübreye dönüştür' önerisi

Ziraat Mühendisi Fehmi Kiraz, özellikle buğday gibi hububat ürünlerinde hasat döneminin yaşanması nedeniyle çok görülen anız yakma vakalarına ilişkin değerlendirmede bulundu.
06.07.2020

Elektrikte yeşil tarife seçimi

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi artarken dileyen tüketiciler yenilenebilir elektrik tarifesine geçebilecek.
03.07.2020

İhracat rakamlarında artış

İhracat haziranda, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15.8, mayısa göre yüzde 35 artışla 13.5 milyar dolara yaklaştı. Otomotiv endüstrisi en fazla ihracat gerçekleştirilen sektör oldu.
03.07.2020
Aynadaki İnsan
Sırada >>
×
Sıradaki

Sözün Özü

Aynadaki İnsan
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin