İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi17:12 Akşam20:36 Yatsı22:17 İmsak03:53 Güneş05:43 İşrak06:25 Öğle13:16
Hava - Hava durumuAçık 37°C Nem %72
Türkçe
16 Muharrem 1446 22 Temmuz 2024 Pazartesi
16 Muharrem 1446
Öğle
13:16
İkindi
17:12
Akşam
20:36
Yatsı
22:17
İmsak
03:53
Güneş
05:43
İşrak
06:25
Giriş Yap

UFKA YOLCULUK - 1440/2019

18.07.2022    |

İçindeki güzelliği paylaş’ temasıyla organize edilen dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye'nin tüm illerinden katılımcıların yarıştığı Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının yedincisi “Güzel Ahlak” konusundan gerçekleştirildi.

Katılımcıların evrensel bir değer olan “Güzel Ahlak” konusunda bilinçlenmesinin amaçlandığı ödüllü kitap okuma yarışmasına uluslararası çapta 117 ülke, 81 il, 827 ilçe, 3339 okuldan büyük bir ilgi ve katılım oldu.

Ufka Yolculuk yarışmaları 7 yılda 2,8 milyondan fazla kişinin kitap okuma alışkanlığının artırılmasına katkıda bulunuldu.

Yarışma 4 farklı kategoride gerçekleşti

İlkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Güzel Ahlak Yolculuğu”; ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Erdemler Kampı” ve lise kategorisinde yarışmaya katılanlar ise “İhyâu Ulûmi’d-Dîn’den Kesitlerle Güzel Ahlak” kitaplarını okuyarak hazırlandı.

Ayrıca 18 yaş altı katılımcılar için Arapça dilinde, İmam-ı Gazzâlî’nin “Bidayetül Hidaye” eserinden yazılı sınav yapıldı.

Merkezi ödül töreni gerçekleşti

Türkiye genelinde dereceye girenler, ödüllerini 13 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen törenle aldı.

Türkiye genelinde ilkokul, ortaokul, lise ve Arapça kategorilerinde toplamda 537.389 öğrencinin yarıştığı yarışmada dereceye giren adaylara iki kişilik umre seyahati artı para ve altın hediye edildi.

Merkezi ödül töreninden sonra Türkiye’nin dört bir tarafından illere özel ödül törenleri düzenlenerek illerde dereceye giren yarışmacılar da ödülleriyle buluştu.­

­

 

 

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close