İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı20:32 İmsak05:17 Güneş06:43 İşrak07:20 Öğle13:02 İkindi16:29 Akşam19:12
Hava - Açık 26°C Nem %65
Türkçe
14 Safer 1443 20 Eylül 2021 Pazartesi
Giriş Yap

Körfez ülkelerinden haberler

30.10.2019    |

Körfez basını ve gündeminde öne çıkan haberler... Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Akıllı Cami Projesi Ödül Aldı...

Kullandığı teknolojiyle camilerdeki elektriğin yüzde 47'sini ve su tüketiminin yüzde 25'ini tasarruf edebilen proje, Akıllı Şehirler kategorisinde ödül aldı. Proje sahibi firma bu konsepti tüm körfez ülkelerine yaymak istiyor. Akıllı Cami Projesinde henüz yenilenebilir enerji kullanımı söz konusu değil. Örneğin güneş enerjisinin de eklenmesi durumunda enerji tasarrufu yüzde 60'ın üzerine çıkabilir. Bu teknoloji Suudi Arabistan ve Medine’deki bazı camilerinde uygulanmaya başlandı. Akıllı cami projesinde camilerdeki klima ve aydınlatmalar kişi sayısına bağlı otomatik olarak azalıp, artabiliyor.

Dubai’de Temiz Enerji Kaynakları Kullanımı Artıyor...

Dubai’de 2020 yılına kadar temiz enerji kaynaklarından elde edilen enerjinin toplam enerjiye oranının yüzde 8,5'e ulaşacağı düşünülüyor. Dubai Elektrik ve Su İdaresi Yetkililerinin açıklamalarına göre, Emirlik iki yıl önce enerjisinin yüzde 7'sini temiz kaynaklardan elde etmeyi hedeflemişti. 2018'de bu hedef 2050 yılına kadar yüzde 75'e ulaşacak şekilde genişletildi.

İlk Yapay Zeka Üniversitesi

Abu Dabi, dünyanın ilk yüksek lisans düzeyinde araştırma tabanlı yapay zeka üniversitesinin kurulduğunu duyurdu. Universite, lisans mezunu öğrencilerin, işletmelerin ve hükümetlerin yapay zekayı geliştirmelerini sağlayacak. Üniversite kabul edilen tüm öğrencilere tam burs ve çeşitli sosyal avantajlar sağlayacak. Üniversite ayrıca stajı güvenceye almak için önde gelen yerel ve küresel şirketlerle birlikte çalışacak ve ayrıca öğrencilere istihdam imkanı bulmalarında yardımcı olacak.

Canlı Yayın
Okudukça
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
Okudukça
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin