İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Yatsı19:31 İmsak05:59 Güneş07:25 İşrak08:05 Öğle12:53 İkindi15:43 Akşam18:10
Hava - Çok Bulutlu 17°C Nem %82
Türkçe
13 Rebi'ül-evvel 1442 29 Ekim 2020 Perşembe Saat: -
13 Rebi'ül-evvel 1442
Yatsı
19:31
İmsak
05:59
Güneş
07:25
İşrak
08:05
Öğle
12:53
İkindi
15:43
Akşam
18:10
Menü

‘Omurga rahatsızlıkları geleceğin vebası olabilir'

23.09.2020    A+ | A-

Omurga sağlığının önemine dikkat çeken kayropraktik uzmanı Baran Özbilen, “Beyin omurga üzerindeki sinirlerle organlara uyarı gönderip çalışmasını veya gerektiğinde çalışmamasını sağlıyor” dedi. 

Günlük hareketlere bağlı olarak omurgada mikron seviyesinde bozulmalar olduğunu anlatan Özbilen, tedavinin uzmanlar tarafından yapılmasının gerektiğini belirtti. Eğitimsiz kırık çıkıkçıların uyguladığı yöntemlerin hastalarda ciddi sağlık problemlerine neden olduğunu söyleyen Özbilen, Milliyet'teki haberde şunları anlattı:  “Belinde fıtık, bacağında sinir uyuşması var. Eğitimsiz kişiler asarak, çekerek ya da çok şiddetli  vurarak o bölgedeki duyusal ağrı alanlarını öldürüyor. Bu mağduriyeti yaşamış hastalarımızda şu şikayet oluşuyor: ‘Belimin ağrısı geçti ama ayağım hala uyuşuyor.’ Bunun sebebi şu, bele çok şiddetli bir uygulama yapıldığı için omurgada duyusal alan ve sinirler zarar görmüş. Zarar gören sinirler, bacağa giden sinirlerdir. Bu nedenle bel ağrısından kurtulduğunu sanan hastalarda daha büyük problemler meydana geliyor. Hâlbuki mesele tam tersidir.  Sinir hasarından dolayı uyuşma devam ettikçe kaslar kuvvetsizleşerek ilerleyen aşamalarda cerrahi müdahale gerekecektir. Daha kötüsü yapılacak yanlış bir uygulama sonrası felç kalma riski ortaya çıkabilir ya da bir omurga kırığı ile karşılaşılabilir. Ağrıyı oluşturan mekanizmayı düzeltmek iyi bir değerlendirme gerektirir.”

Haraketsizlik ve yoğun telefon kullanımı omurgaya zarar

Özbilen, “Geleceğin vebası denilen omurga rahatsızlıkları  17 yaşından  itibaren başlamakta.  Çünkü az hareket ediyoruz, yürümüyoruz, spor yapmıyoruz, omurgaya destek verebilecek kaslarımızı kuvvetlendirmiyoruz. Başınızı öne doğru eğerek telefon, tablet kullandığımızda omurgamıza binen yük 3-5 kat artıyor” dedi.

­
Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
Sıradaki

Kıssadan Hisse

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin