İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Yatsı19:31 İmsak05:59 Güneş07:25 İşrak08:05 Öğle12:53 İkindi15:43 Akşam18:10
Hava - Çok Bulutlu 17°C Nem %82
Türkçe
13 Rebi'ül-evvel 1442 29 Ekim 2020 Perşembe Saat: -
13 Rebi'ül-evvel 1442
Yatsı
19:31
İmsak
05:59
Güneş
07:25
İşrak
08:05
Öğle
12:53
İkindi
15:43
Akşam
18:10
Menü

Yangınların en büyük sebebi sigara

28.09.2020    A+ | A-

Milyonlarca insanın yaşadığı İstanbul’da her yıl en az 20 bin yangın çıkıyor. Bu yangınların sebeplerine bakıldığında, ilk sırada sigaranın yer aldığı görülüyor.

Söndürülmeyen bir izmarit, ihmal edilmiş elektrik sistemi ya da fişi takılı halde unutulan cihazlar yangın sebebi olabiliyor. Binlerce ev, iş yeri, fabrika ya da araç bu yangınlarda zarar görüyor. 

İstanbul İtfaiyesinin hazırladığı rapora göre yangın sebeplerinde sigara, ilk sırada yer alıyor. Ağustos sonuna kadar çıkan yangınların yüzde 39,5’lik kısmını oluşturan 5 bin 458 yangının nedeni sigara. Üstelik bu durum 2020’ye özgü değil. Geride kalan yıllara ait istatistiklerin ilk sırasında da yine sigara bulunuyor.

2020 yangın istatistiklerinde ikinci sırayı yüzde 21,7’yle elektrik kontağı alıyor. 

Çıkan yangınlar sebebiyle konutlardan iş yerlerine, hatta ormanlık alanlara kadar pek çok yer zarar görüyor. Öyle ki ağustos sonuna dek İstanbul’da 2 bin 986 konut yandı. 113 fabrika zarar gördü.

Yangınlarla ilgili verilere bakıldığında ortaya çıkan bir başka ayrıntı ise zamanlama ile ilgili. 2019 verileri göz önüne alındığında, yangınların yaz aylarında daha fazla görüldüğü ortaya çıkıyor.

AA

­
Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
Sıradaki

Kıssadan Hisse

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin