İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:59 Güneş07:25 Öğle12:53 İkindi15:43 Akşam18:10 Yatsı19:31
Hava - Çok Bulutlu 17°C Nem %82
Türkçe
13 Rebi'ül-evvel 1442 29 Ekim 2020 Perşembe Saat: -
13 Rebi'ül-evvel 1442
İmsak
05:59
Güneş
07:25
İşrak
08:05
Öğle
12:53
İkindi
15:43
Akşam
18:10
Yatsı
19:31
Menü

Toplu ulaşım ve konaklamada HES kodu şartı

01.10.2020    A+ | A-

Kovid-19 ile mücadelede şehir içi toplu ulaşımda ve konaklama tesislerinden bundan böyle HES kodu sorgulaması yapılacak. HES kodları seyahat kartlarına yüklenecek.

'Şehir içi toplu ulaşımda HES kodu sorgulama' ve 'Konaklama tesislerinde HES kodu zorunluluğu' konulu iki ayrı genelge gönderildi.

Buna göre şehirler arası uçak, tren, otobüs gibi toplu ulaşım aracıyla yapılacak seyahatlerde uygulanan HES kodu sorgulaması bundan boyle şehir içi toplu ulaşımda da uygulanacak. Otobüs, metro, metrobüs gibi araçlarla yapılan seyahatlerde kullanılmak üzere kişiye özel hale getirilmiş elektronik/ akıllı seyahat kart sistemleri ile HES uygulaması arasında entegrasyon sağlanacak. Bu noktada kart sistemlerinin kişiselleştirilmesi amacıyla gerekli çalışmalara biran evvel başlanılacak.

Kovid-19 hastalığı tanısı konulan ya da temaslısı durumunda olan vatandaşlara ait varsa seyahat kartlarının izolasyon süresi boyunca otomatik olarak askıya alınacak. İzolasyonda olması gerektiği kendisine bildirilmesine rağmen toplu ulaşım araçlarını kullandığı tespit edilen kişilerin bilgileri valilik/kaymakamlıkla paylaşılacak.

Konaklamada HES kodu

Konaklama tesisleri konusundaki genelgede ise 'Herhangi bir ayrım olmaksızın tüm konaklama tesislerinde HES uygulaması kodu istenecek ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra konaklama tesisine müşteri kabul edilecek. Herhangi bir risk bulunmayan kişiler tesise kabul edilecek. Kovid-19 tanısı konulan ya da temaslısı olduğu anlaşılan müşteriler, 'misafir izolasyon odalarına' yerleştirilecek. HES sorgulaması yapmayan tesisler 10 gün süre ile faaliyetten men edilecek' denildi.

­

 

Canlı Yayın
Okudukça
AKRA CANLI
Sıradaki

Tefsir Sohbetleri

Okudukça
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin