İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı19:09 İmsak06:31 Güneş08:02 İşrak08:45 Öğle12:58 İkindi15:22 Akşam17:44
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 8°C Nem %70
Türkçe
26 Rebi'ül-ahir 1443 30 Kasım 2021 Salı
Giriş Yap

Çevrimiçi Mühendislik ve Mimarlık Zirvesi

01.12.2020    |

Mimar Sinan Mühendisler Birliği, 8.zirvesini bu yıl salgın şartları sebebiyle on-line ortamda gerçekleştirdi.

'Yeni Normalde Mühendislik, Mimarlık ve Toplum” teması ile 28-29 Kasım 2020 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleşen zirve izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

İki gün süren ve 2 tekil konuşma ile 7 oturumdan oluşan zirve, 10 bini aşkın kişi tarafından izlendi.

Zirvenin ilk konuşmacısı Sadettin Ökten, içinde yaşadığımız bu süreçte, insanların ruhsal ve sosyal durumlarına, toplumların yapısına dair değerlendirmelerde bulundu. İnsanın, yalnızlaştırılmaya ve kişiselleştirilmeye çalışıldığı bu çağda, her güne yeni bir başlangıç yapması gerektiğini ve Yaratıcısını unutmadan, gönül dünyasında her hal ve fiilinde O'nun rızasıyla ancak huzura kavuşabileceğini belirtti.

Zirvede, uzmanların, akademisyenlerin, mimar ve mühendislerin katılımıyla, yeni süreç ekseninde; 'Enerji', 'Şehirler', 'Teknoloji ve Patent', 'Üretim', 'Yapı ve Ahşap', 'Mühendislik', 'Mühendislik ve Mimarlık Eğitimi' başlıklı oturumlar düzenlendi.

Genç Mimar Sinan üyesi gençler, teknoloji yarışmalarında dereceler elde ettikleri projelerini anlattılar. Projelerin sahibi gençler, roket, elektromobil araç, Ulucopter, İnsansız hava araçları gibi çalışmalarında hangi aşamalardan geçtiklerini hazırlık süreçlerini ve tecrübelerini paylaştılar. 

Tüm oturumların çevrimiçi olarak düzenlendiği zirvede izleyenler de sorularını aynı şekilde iletti. Sunum yapan tüm katılımcılara fidan sertifikası takdim edildi.­

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Ummandan İnciler
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Ummandan İnciler
Ummandan İnciler Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close