İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:11 Yatsı21:41 İmsak04:30 Güneş06:08 İşrak06:46 Öğle13:14 İkindi17:02
Hava - Hava durumuAçık 24°C Nem %78
Türkçe
17 Muharrem 1444 15 Ağustos 2022 Pazartesi
Giriş Yap

Sürdürülebilir Çevre ve Teknoloji Zirvesi gerçekleşti

10.11.2021    |

 

Mimar Sinan Mühendisler Birliği ile Çevre Vakfı tarafından düzenlenen ve bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen zirve, “Sürdürülebilir Çevre, Sürdürülebilir Teknolojiler” teması ile 6 Kasım'da İstanbul'da tamamlandı.

Zirvede ana tema çerçevesinde; “Kalkınma, Çevre, Enerji, Doğal Afetler, Gıda, Tarım, Ulaşım Teknolojileri” başlıklarında sunum ve değerlendirmeler yapıldı.

Sürdürülebilirlik kavramının önceleri sadece akademik ve entelektüel çevrelerde telaffuz edilirken, son yıllarda yangınlar, seller ve küresel afetlerle dünyanın gündemine yerleştiği vurgulanan zirvede; alanında uzman akademisyen, mühendis, mimar ve yöneticiler bilimsel ve özgün sunumlar yaptı.

"Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre” başlıklı 1. oturumda konuşmacılar; "Büyüme, kalkınma, sürdürülebilirlik", "Sürdürülebilir Şehirler", "Kentsel Hareketlilik Planı Uygulamaları", "Sürdürülebilir Çevre ve Enerji" başlıklarıyla konuşmacılara hitap etti.

"İklim ve Küresel Afetler" başlıklı 2. oturumda konuşmacılar; "Orman Yangınları", "Doğal Afet Yönetimi", "Gıda Arz Güvenliği" ve "Şiddetli Hava Olayları" başlıklarıyla bilgi birikimlerini aktardı.

Zirvenin “Sürdürülebilir ve Yeni Teknolojiler” başlıklı 3. oturumunda ise konuşmacılar; "Gıda ve Tarım Teknolojileri", "Elektrikli Ulaşım Teknolojileri", "Atıktan Değer Üretmek", "Afetlerde Haberleşme Teknolojileri" konularında önemli bilgiler aktardılar.

Programda ayrıca geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Hackathon yarışmasında, "Yapay Zeka ile orman yangınlarının önlenmesi ve tedbirler alınması" konusunda ortaya koydukları projeleri ile birinci olan takıma ödülü takdim edildi.

Program internet üzerinden de canlı yayında takip edildi. 

Ayrıntılar www.msmb.org.tr adresinde yer alıyor.

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Ana Haber Bülteni
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Ana Haber Bülteni
Ana Haber Bülteni Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close