İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi17:05 Akşam20:35 Yatsı22:21 İmsak03:32 Güneş05:27 İşrak06:10 Öğle13:07
Hava - Hava durumuAçık 25°C Nem %46
Türkçe
22 Zilka'de 1445 30 Mayıs 2024 Perşembe
22 Zilka'de 1445
Öğle
13:07
İkindi
17:05
Akşam
20:35
Yatsı
22:21
İmsak
03:32
Güneş
05:27
İşrak
06:10
Giriş Yap

Kore-Türkiye Dostluk Ormanı 6 şehirde kurulacak

28.09.2021    |

Türkiye’nin birçok şehrinde geçtiğimiz aylarda meydana gelen orman yangınlarında zarar gören alanların yeşillendirilmesi amacıyla Koreli doğaseverlerin bağışladığı 130 bin fidan, ülkemizin 6 şehrinde Türkiye-Kore Dostluk Ormanına dönüşecek.

Fidanlar, Kasım ve Aralık aylarında İstanbul, Antalya, Muğla, Adana, Kilis ve Nevşehir’de toprakla buluşacak.

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) Güney Kore’nin İstanbul Başkonsolosluğunu ziyaretinde, Temmuz ve Ağustos aylarında Türkiye’nin birçok şehrinde meydana gelen orman yangınlarında zarar gören alanların yeşillendirilmesi için www.dikiliagacimvar.com platformu üzerinden 130 binin üzerinde fidan bağışlayan Koreli doğaseverlere teşekkür mesajını ileterek Dostluk Ormanı ile ilgili çalışmaları paylaştı. 

Güney Kore’nin İstanbul Başkonsolosu Sung-kyu Woo, "Bulgaristan’da görev yaparken birkaç defa İstanbul’u ziyaret etmiştim. Türkiye sınırlarından içeri her girdiğimde Trakya’daki ormanların güzelliği dikkatimi çekmiştir. O nedenle İstanbul’da görev aldığım için mutlu oldum. Meydana gelen orman yangınları bizi de derinden üzdü. Koreli vatandaşlarımızın yanan ormanlar için fidan bağışında bulunmasını, hem ormanlık alanların yeniden yeşillendirilmesine katkı sunulması hem Türkiye ile eskiye dayanan dostluğumuzun pekiştirilmesi bağlamında çok anlamlı buluyorum” dedi.

Görüşmelerde, Koreli doğaseverlerin bağışladığı 130 bin fidanın toprakla buluşturulması için iki kriter belirlendi. Bunlar, orman yangınlarında zarar gören alanlar, diğeri ise Koreli turistlerin en çok ziyaret ettiği şehirlerde hatıra ormanı oluşturulması şeklinde öne çıktı. Buna göre Türkiye-Kore dostluk ormanları; İstanbul, Antalya, Muğla, Adana, Kilis ve Nevşehir’de kurulacak.

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Kahve Molası
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Kahve Molası
Kahve Molası Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close