İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:01 İkindi15:22 Akşam17:44 Yatsı19:10 İmsak06:39 Güneş08:10 İşrak08:54
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 7°C Nem %87
Türkçe
26 Cemaziyelevvel 1445 9 Aralık 2023 Cumartesi
26 Cemaziyelevvel 1445
İşrak
08:54
Öğle
13:01
İkindi
15:22
Akşam
17:44
Yatsı
19:10
İmsak
06:41
Güneş
08:12
Giriş Yap

Mevlid Kandili dualarla idrak edildi

18.10.2021    |

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in (SAS.), dünyayı teşrifinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili camilerde dualarla, salavatlarla idrak edildi.

Sözlükte “doğum yeri ve zamanı” anlamına gelen ‘Mevlid’ kelimesi, İslâm kültüründe özellikle Hz. Peygamber’in doğumunu, bu vesileyle yapılan törenleri ve yazılan eserleri ifade etmek için kullanılıyor. 

Peygamber Efendimiz (SAS.), Rebîü'l-evvel ayının 11'ini 12'sine bağlayan gece dünyayı teşrif etti. Bu vesileyle bu kutlu gün ve gece Mevlid Kandili olarak idrak ediliyor.

Türkiye genelinde vatandaşlar, Mevlid Kandili dolayısıyla birçok camide namaz kılıp dua etti.

İstanbul'da vatandaşlar, Fatih, Süleymaniye, Sultanahmet, Eyüp Sultan, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, Taksim, Büyük Çamlıca başta olmak üzere camileri doldurdu.

Camilerdeki program, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlarken , Mevlid-i Şerif okunması ve dua edilmesinin ardından kılınan yatsı namazıyla sona erdi.

Bazı camilerde de yatsı namazının kılınmasının ardından dua edildi, ilahiler okundu.

Namaz çıkışı cemaate ikramlar yapıldı.

AA

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM