İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:27 Güneş06:52 Öğle12:59 İkindi16:16 Akşam18:53 Yatsı20:12
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 21°C Nem %88
Türkçe
16 Rebi'ül-evvel 1445 1 Ekim 2023 Pazar
Giriş Yap

Dünyada Mevlid Kandili

18.10.2021    |

Dünyanın dört bir yanında Mevlid Kandili dualar, salavatlarla idrak edilirken bazı ülkelerde sergi vb. farklı etkinlikler düzenleniyor.

Rusya’da Mevlid Kandili etkinliklerle kutlandı

Rusya’da Mevlid Kandili nedeniyle kutlamalar yapıldı. Moskova Merkez Camisinde "2021 yılı Mevlid-i Nebi Haftası" vesilesiyle "Mevlid-i Nebi Sergisi" açılışı yapıldı.

Camide Kur'an-ı Kerim, mevlit ve ilahiler okundu, salavatlar getirildi. Ayrıca gençlerin katıldığı, İslami bilgileri içeren bilgi yarışması düzenlendi.

5 Kasım'a kadar sürecek sergide Mekke-i Mükerreme, Medine-i Münevvere, Kutsal Emanetlere dair fotoğrafların yanı sıra el yazması eserlerdeki Hazreti Muhammed ile ilgili minyatür, salavat ve kasidelerden seçkiler yer alıyor.

Almanya'daki camilerde Mevlid Kandili dualarla idrak edildi.

Köln Merkez Camisinde program düzenlendi. Namazın ardından dualar edildi, salavatlar okundu.

Tokyo Camisi'nde Mevlid Kandili 

Japonya'nın başkentindeki Tokyo Camisi'nde Mevlid Kandili idrak edildi. Namaz ve dua sonrası cami cemaatine Türk mutfağından yemekler ikram edildi.

 

Tunus'ta Mevlid kandili kutlamaları

Mevlid Kandili dolayısıyla Tunus'un orta kesimindeki Kayravan kentinde etkinlikler düzenlendi. Etkinliklere katılan Tunuslular, Sidi Ukba Ulu Camisi'ne akın etti.

AA

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Hatm-i Şerif - Fares Abbad
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Hatm-i Şerif - Fares Abbad
Hatm-i Şerif - Fares Abbad Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close