İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak03:38 Güneş05:31 Öğle13:06 İkindi17:03 Akşam20:29 Yatsı22:13
Hava - Hava durumuAçık 17°C Nem %72
Türkçe
23 Şevval 1443 24 Mayıs 2022 Salı
Giriş Yap

M. Zahid Kotku Sempozyumu canlı yayınla akra.media'da

18.11.2021    |

 

20-21 Kasım 2021 tarihlerinde Bursa'da gerçekleştirilecek olan Mehmed Zahid Kotku Sempozyumu, akra.media sayfası, mobil uygulamaları ve youtube kanalından canlı yayınla izlenebilecek.

Âlim, muhaddis, ârif, gönül dostu Mehmed Zahid Kotku’yu anlatmak üzere, kendisinin doğup büyüdüğü Bursa’da sempozyum tertip ediliyor. 

20-21 Kasım 2021 Cumartesi ve pazar günü 5 ayrı oturumla icra edilecek olan sempozyuma, yurt içinden ve yurt dışından yirminin üzerinde bilim insanı tebliğleri ile katılacak.

Bursa İlim Kültür Ahlâk ve Çevre Derneği’nin düzenlediği sempozyum, Bursa Kongre ve Kültür Merkezi  Orhangazi Salonu’nda gerçekleştirilecek. Açılış konuşmaları ve açılış panelinin ardından beş oturumdan oluşacak sempozyuma geçilecek.

Birinci oturumda Mehmed Zahid Efendi’nin, askerlik döneminde tuttuğu günlüklerde yansıttığı dönemin olaylarına yaklaşımı etraflıca değerlendirilecek.

İkinci oturumda Mehmed Zahid Efendi’nin kitaplarından hareketle Tefsir, Hadis ve Fıkıh gibi İslâmî ilimlere dair yaklaşımları irdelenecek.

Üçüncü oturumda Mehmed Zahid Efendi’nin aldığı icazetler, ilim anlayışı ve imamlığı etrafında bildiriler sunulacak.

21 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek olan dördüncü oturumda, Mehmed Zahid Efendi’ye göre tasavvufî ahlâk, nefs terbiyesi, zikir konuları üzerinde durulacak.

Beşinci ve son oturumda ise Mehmed Zahid Efendi’nin atıfta bulunduğu eserler, eserlerinde kullandığı manzumeler ve Özbekçe’ye çevrilen kitapları konu edinilecek.

Sempozyum, Değerlendirme oturumuyla nihayete erecek.

Ayrıntılı bilgi kotkusempozyumu.com adresinde yer alıyor.

Sempozyum, 20-21 Kasım tarihlerinde akra.media sayfası ile mobil uygulamalarında ve Youtube AKRAmediaofficial kanalından canlı yayın ile takip edilebilecek.­

 

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Hatm-i Şerif - Mishary Rashid Al Afasy
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Hatm-i Şerif - Mishary Rashid Al Afasy
Hatm-i Şerif - Mishary Rashid Al Afasy Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close