İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak03:32 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:05 Akşam20:34 Yatsı22:20
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 19°C Nem %88
Türkçe
10 Zilka'de 1444 30 Mayıs 2023 Salı
Giriş Yap

13.12.2021    |

Hocamız, Gönül Dostumuz, Mürebbi'miz Mahmud Es'ad Coşan, evden çıkarken okunabilecek duayı şöyle aktarıyor:

Buyurmuş ki Peygamber Efendimiz (SAS):

"Kim evinden dışarı çıktığı zaman; ‘Bismillâhi tevekkeltü ala'llâhi lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah’, derse kendisine denilir ki: Sana kifâyet olundu. Sen yeterli bir mahfaza altına alındın ve korundun. Şeytan da ondan uzaklaşır”

Bununla benim bir işim yok, bu böyle dedi bir kere... diye, başının çaresine bakar, başka taraflara gider şeytan.

Evden dışarı çıkarken denilecek bu: ‘Bismillâhi tevekkeltü ala'llâhi lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah.’ 

Allah'ın adıyla dışarı çıkıyorum. Tevekkeltü ala'llâh; Allah'a tevekkül ettim.

Yâ Rabbi! Vekilim sensin. Ben her şeyi bilmem, sen her şeyi bilirsin. Ben âcizim, sen kâdirsin. Her şeye gücün yeter. Sana sığındım. Sen benim vekilim ol. Sana iltica ettim. Kendimi sana teslim ettim.

Allah'tan gayri güç kuvvet sahibi yok.

Ne dilerse o olur, ne dilemezse o olmaz."

 

 

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close