İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak03:32 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:05 Akşam20:34 Yatsı22:20
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 19°C Nem %88
Türkçe
10 Zilka'de 1444 30 Mayıs 2023 Salı
Giriş Yap

10. Ufka Yolculuk kayıtları başladı

17.01.2022    |

9 yılda milyonların katıldığı ve “herkesin kazandığı” ödüllü kitap okuma yarışması Ufka Yolculuk kayıtları 17 Ocak’ta başladı.

10. yılın konusu “Sağlıklı Düşünmek”

Bir de sağlıklı düşün” sloganı ile 7’den 70’e herkesi davet eden Ufka Yolculuk ekibi bugün ve yarın için güçlü nesillerin yetişmesinde pay sahibi olmayı, farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Buradan hareketle bu yılın konusu “Sağlıklı Düşünmek” olarak seçildi.

17 Ocak 2022 itibarıyla kayıt almaya başlayan Ufka Yolculuk yarışması, doğru kaynakları ve doğru bilgiyi ayırt edebilme becerisini artırmak, bakış açılarını genişletmek, düşünce ufkuna, doğru anahtarlarla yeni kapılar açmak isteyen herkesi yarışmaya bekliyor.

10. yılda yeniden yetişkin kategorisi eklendi

İlk yıllarında olduğu gibi, bu yıl da yetişkin kategorisinin eklenmesi ile 4 kategoride yarışılabilecek. Katılımcılara ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorileri için önerilen eserlerden sorular sorulacak.

4 farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışmada; ilkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Elma Dersem Düşün”, ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar “Eyvah! Ceviz Çatırdıyor”, lise ve yetişkin kategorilerinde yarışmaya katılanlar ise "Düşün! Bir de Sağlıklı Düşün” kitaplarını okuyarak hazırlanacaklar.

Son kayıt tarihi 18 Nisan 2022

ufkayolculuk.com adresinden “KAYIT OL” butonuna tıklanarak ya da okullardaki gönüllüler aracılığı ile kayıt yapılabilecek yarışmaya başvurular 18 Nisan 2022 Pazartesi günü sona erecek.

Sınavlar online gerçekleşecek

Katılımcılar 17 Nisan Pazar - 18 Nisan Pazartesi 2022 tarihinde yapılacak 1.aşama sınava bulundukları yerden 08.00- 20.00 saatleri arasında 2 gün boyunca online olarak girebilecekler. 2. aşama sınav ise 22 Mayıs 2022 Pazar günü yine online olarak yapılacak.

Toplam ödül değeri 1 milyon TL

Yarışmaya katılanlar gibi yarışmacı kaydedenler de danışman kategorisinde yarışabilecek ve kaydettikleri yarışmacıların başarılarına göre ödüller kazanabilecek. Bol ve büyük ödüllü yarışmada Türkiye geneli toplam değeri 1 milyon TL’yi bulan ödüllerin yanı sıra her ilin kendi belirlediği yerel ödüller de olacak. 7’den 70’e hem okuyarak bilgi hem de büyük ödüller kazanma şansı veren yarışma ile ilgili merak edilenler ufkayolculuk.com adresinden ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek. ­

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Evdeki Huzur
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Evdeki Huzur
Evdeki Huzur Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close