İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak03:23 Güneş05:23 Öğle13:10 İkindi17:10 Akşam20:45 Yatsı22:36
Hava - Hava durumuAçık 23°C Nem %64
Türkçe
11 Zilhicce 1445 17 Haziran 2024 Pazartesi
11 Zilhicce 1445
İmsak
03:23
Güneş
05:23
İşrak
06:07
Öğle
13:10
İkindi
17:10
Akşam
20:45
Yatsı
22:36
Giriş Yap

Suudi Arabistan’da mangrov ağacı seferberliği

28.01.2022    |

Karbon emisyonlarını azaltmak ve çevreyi iyileştirmek amacıyla geçen yıl başlatılan Suudi Yeşil Girişimi kapsamında, ülke genelinde 10 milyar mangrov ağacı dikilecek.

Kısmen tuzlu suya batmış olarak büyüyen ve dünya çapında daha sıcak iklimlerde gelişen eski kıyı bitkileri olan mangrovlar, kıyı çevresel gelişiminin temel taşı olarak kabul ediliyor. Ulusal Bitki Örtüsü ve Çölleşmeyle Mücadele Merkezi uzmanlarına göre, Kızıldeniz kıyılarında yaygın olarak iki tür mangrov yetişiyor: Genellikle gri veya beyaz mangrov olarak bilinen Avicennia marina ve ilmek-kök, kırmızı veya Asya mangrov olarak da bilinen Rhizophora mucronata. 

Soğuğa karşı oldukça hassas olan mangrovlar, Kızıldeniz kıyılarının gelgit bölgelerinde dağınık yamalar şeklinde büyüyor ve kuzey bölgelerinde boyları daha alçak. Mangrovların çevre ve koruma çabaları için bu kadar önemli görülmesinin birkaç nedeni var. Ağır metaller ve diğer zehirli maddeler gibi kirleticileri sudan emme yeteneğine sahip, bu da deniz otu ve mercan resiflerinin korunmasına yardımcı oluyor.

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close