İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle12:58 İkindi16:11 Akşam18:49 Yatsı20:08 İmsak05:33 Güneş06:58 İşrak07:35
Hava - Hava durumuParçalı Bulutlu 20°C Nem %52
Türkçe
8 Rebi'ül-evvel 1444 4 Ekim 2022 Salı
Giriş Yap

Avrupa'da kuraklık artıyor

11.08.2022    |

Avrupa Kuraklık Gözlemevi’nin yeni araştırmasına göre, Kuraklık koşulları Avrupa ülkeleri ve Birleşik Krallık’ın yaklaşık yüzde 60’ını etkiliyor 

Avrupa’da rekor sıcaklıklar nedeniyle durum gitgide zorlaşıyor.

Kuraklık enerji üretimini, tarımı ve nehir taşımacılığını ciddi şekilde etkilerken, Fransa, İspanya, İtalya ve Hollanda gibi ülkeler kritik su kıtlığıyla karşı karşıya. Avrupa genelinde nehir yatakları da kurumaya başladı.

Gözlemevinin raporunda Avrupa topraklarının yüzde 15’inin kırmızı alarm seviyesinde olduğu belirtilirken, birçok bölgede su sıkıntısı yaşanabileceği uyarısı yapıldı.

İngiltere’de su kullanımına kısıtlama

Enerji krizi de yaşayan ülkede başkent Londra dahil çok sayıda bölgede hizmet veren su ve atık su hizmetleri şirketi, hortum yasağı uygulayacağını duyurdu. 15 milyon kişiyi etkileyecek ve ekim ayına kadar sürmesi beklenen kısıtlamalar kapsamında, bahçe işleri ve yüzme havuzların doldurulması gibi işlerde aşırı su kullanımının yasaklanması bekleniyor. İngiltere’de 14 Ağustos’a kadar sürecek 3. derece sıcaklık uyarısı yayınladı. Ülkede bazı bölgelerde sıcaklıkların 35 dereceye ulaşması bekleniyor.

AA

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close