İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş05:24 İşrak06:07 Öğle13:09 İkindi17:08 Akşam20:42 Yatsı22:32 İmsak03:24
Hava - Hava durumuParçalı Bulutlu 18°C Nem %94
Türkçe
21 Zilka'de 1444 10 Haziran 2023 Cumartesi
Giriş Yap

Zeytinyağı sezonu rekoru getirecek

01.09.2022    |

Yeni hasat sezonu öncesi zeytin üreten bölgelerden iyi haber var. Zeytinliklerde önemli bir rekolte artışı görülürken, sezonun zeytinyağı üretiminde son yılların rekoruna işaret ettiği belirtiliyor. Markalı ihracata yönelinmesi öneriliyor.

Türkiye zeytinyağı hasat sezonunda üretimde bir rekor kırmaya hazırlanıyor. Olağanüstü bir iklim hareketi görülmediği koşulda eylül sonunda başlayacak hasatta Ege, İç Ege, Marmara ve Akdeniz’de önemli rekolte artışları ve yüksek kalite bekleniyor. 

Zeytinyağı üretici illerde yılın bu zamanına kadar iklim sayesinde oldukça verimli bir dönem geçirildi. Şimdi ise eylül ve ekim yağışlarının etkisiyle zeytinin daha iyi yağlanması, tat doku kalitesinin oldukça yüksek seyretmesi bekleniyor. Çeşitli firma ve sektörden isimler sezonda 70 ila 100 bin ton daha fazla zeytinyağı üretimi olacağını tahmin ederken, bunun son yılların en büyük üretimi olacağına dikkat çekiyor. Geçen sezon zeytinyağı üretimi 240 bin ton seviyesinde gerçekleşmişti.  

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close