İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi16:26 Akşam18:57 Yatsı20:17 İmsak06:11 Güneş07:36 İşrak08:19 Öğle13:21
Hava - Hava durumuAçık 19°C Nem %45
Türkçe
16 Şaban 1445 26 Şubat 2024 Pazartesi
16 Şaban 1445
Öğle
13:21
İkindi
16:26
Akşam
18:57
Yatsı
20:17
İmsak
06:13
Güneş
07:38
İşrak
08:19
Giriş Yap

Mevlid Kandiline Özel 8 Milyar Salâvat

14.09.2023    |

 

Peygamber Efendimiz’in (SAS.) dünyayı teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili vesilesiyle bu yıl da 8 Milyar Salavât Kampanyası düzenleniyor.

Dünyadaki her bir insan adına okunacak salavât-ı şerifeler, 12 Rebîülevvel 1445 (26 Eylül 2023 Salı) Mevlid Kandili akşamı yapılacak duayla Peygamber Efendimiz’in ruhaniyetine hediye edilecek.

Peygamber Efendimiz (SAS.) Hz. Muhammed’in dünyayı teşriflerinin yıl dönümünde idrak edilen Mevlid Kandili vesilesiyle 8 milyar insanlık adına salavât-ı şerife getirilmesinin hedeflendiği “8 Milyar Salavât” kampanyasına bu yıl da yoğun ilgi gösteriliyor. 

“Dünyada yaşayan insanlar adına dünyanın her yerinden salavat gönderenlere sen de katıl” çağrısıyla bu yıl 12.’si düzenlenen 8 Milyar Salavât kampanyasında, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Hicri 1445 / Miladi 2023 yılında da 8 milyar salavat hedefi aşıldı.

Okunan salavatlar 8milyarsalavat.com adresindeki sayaca girilebiliyor.

Salavât nedir?

Salavât, “dua, tâzim, rahmet, esenlik, övgü” anlamlarına geliyor. Kur'an-ı Kerim'de, Ahzâb Suresi 56. Ayet-i Kerimede, “Şüphesiz ki Allah ve melekleri Peygamber’e salavât getirirler. Ey iman edenler! Siz de onun için (tam bir teslimiyetle) salât ve selam getirin.” buyruluyor.

Salavât nasıl getirilir?

Resûl-i Ekrem, kendisine nasıl salât okuyacaklarını soran bazı sahâbîlere namazlarda okunan “Salli ve Bârik duaları”nı tavsiye etmiştir.

Birçok şekilde salavât getirilebilir. En kısa şekliyle;

“Allâhümme Salli Alâ Seyyidina Muhammed” (Allahım, Efendimiz Muhammed'in şanını yücelt.)

Kampanyaya, 8milyarsalavat.com web sitesinden katılmak mümkün.

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Ayetlerle Günün Duası
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Ayetlerle Günün Duası
Ayetlerle Günün Duası Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close