İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İşrak06:27 Öğle13:16 İkindi17:12 Akşam20:34 Yatsı22:15 İmsak03:56 Güneş05:45
Hava - Hava durumuAçık 26°C Nem %72
Türkçe
18 Muharrem 1446 24 Temmuz 2024 Çarşamba
18 Muharrem 1446
İmsak
03:56
Güneş
05:45
İşrak
06:27
Öğle
13:16
İkindi
17:12
Akşam
20:34
Yatsı
22:15
Giriş Yap

Skolyoz teşhisinde ailelerin dikkati çok önemli

18.01.2023    |

"Çocuğunuzun omurgasında bir eğrilik fark ettiğinizde mutlaka kontrol ettirin” diyen uzmanlar, skolyozda nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Her 30 çocukta bir görülen ve tedavi edilmediğinde ciddi duruş bozukluklarına neden olan üç boyutlu bir omurga deformitesi olan skolyozda erken teşhisin önemine dikkat çeken uzmanlar, “çocuklarınızın sırtını mutlaka kontrol edin” uyarısında bulundu.

Prof. Dr. Çağatay Öztürk, ne kadar erken teşhis edilirse tedavinin başarı oranının o kadar yüksek olduğunu belirtti. Amaçlarının bu konuda farkındalık sağlamak, erken tedaviyi başlatmak ve toplumdaki yanlış bilgilendirmenin önüne geçmek olduğunu söyleyen Öztürk, özellikle dikkat edilmesi gereken noktaları da şöyle sıraladı: 

“Eğer çocuğunuzda denge bozukluğu varsa bu ilk şüphe etmeniz gereken durum. Yine sırt bölgesinde öne doğru eğildiğinde kaburgalarının aynı hizada olmaması da önemli belirtiler arasında. Kız çocuklarında erkek çocuklarına göre 10 kat daha fazla görülen bir durum. O yüzden ebeveynlerin bunun kontrollerini yapmaları çok önemli.” 

Milliyet

­

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close