İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi16:27 Akşam18:59 Yatsı20:18 İmsak06:10 Güneş07:35 İşrak08:17 Öğle13:21
Hava - Hava durumuAçık 12°C Nem %76
Türkçe
17 Şaban 1445 27 Şubat 2024 Salı
17 Şaban 1445
Öğle
13:21
İkindi
16:27
Akşam
18:59
Yatsı
20:18
İmsak
06:12
Güneş
07:37
İşrak
08:17
Giriş Yap

Server, Depremzedeleri Yalnız Bırakmadı

21.02.2023    |

Depremin ilk gününden bu yana Kahramanmaraş ve Adıyaman başta olmak üzere afet illerine yardımları ulaştıran Server gönüllüleri oluşturulan Server Afet Koordinasyon Merkezi üzerinden çalışmalarını sürdürüyor.

Server, 15 yılda 100 binlere ulaşan gayretlerini Allah'ın (C.C.) hoşnutluğunu kazanmayı hedefleyerek görünür olma kaygısı ve teşekkür beklentisi taşımadan sürdürmektedir.

Yaşadığımız afette de gönülden, hızla harekete geçilmiş, ilk andan itibaren yüzlerce donanımlı Server gönüllüsü, yetkili kurumlarla koordineli halde hem acil müdahale ihtiyaçlarına cevap vermiş hem de sonraki süreçte yaraların sarılmasına yönelik çalışmalar yürütmüştür.

Uzun süredir Sivil Savunma Derneği (SİSAD) ve Anadolu Kesintisiz İletişim Radyo Amatörleri Derneği (AKRAD) bünyesinde sivil savunma ve kesintisiz iletişim alanlarında eğitime teşvik edilen Server gönüllüleri yaşadığımız felaketin hasarlarının azaltılmasına katkıda bulunmuştur. Yüzlerce eğitimli donanımlı Server gönüllüsü afet bölgesine hızla intikal ederek AFAD’la koordineli bir şekilde arama kurtarma ve destek çalışmalarına katkı sağlamıştır.

Özellikle Kahramanmaraş ve Adıyaman’da oluşturulan merkezlerde binlerce depremzedenin barınma, yeme içme, ısınma, sağlık, temizlik ihtiyaçları karşılanmıştır. Türkiye’nin dört bir yanından Hakyol Vakfı, Mahmud Es’ad Coşan Vakfı ile irtibatlı yüzlerce gönüllü ile Türkiye İzcilik Federasyonu Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Enstitüsü (TİFAKE)’nde eğitim almış izci lideri olan Server dostları her gün değişen ihtiyaçlara cevap verebilmek için dönüşümlü olarak bölgede gönülden hizmet etmektedir.

Afetin ilk günü İyilik Tasarım Merkezi’nde kurulan afet koordinasyon merkezinde orta ve uzun vadeli yaraların sarılmasına yönelik başlatılan araştırmalar, istişareler ve proje hazırlıkları hızla devam etmektedir.

Adıyaman - M. Zahid Kotku Camii Afet Yardım Merkezi

Adıyaman’da Mehmed Zahid Kotku Camii yanındaki park alanında oluşturulan merkez üzerinden depremzedelere destek sağlandı.

Aşevinin bulunduğu çadır kentte yaklaşık 200 afetzedeye barınma imkânı sağlandı. 50 adet çadırın kurulumu yapıldı; çadırların soba, halı ve battaniye olmak üzere birçok ihtiyaçları karşılandı. Yaklaşık 10.000 kişilik insani yardım ilk elden yapıldı.

Kahramanmaraş - M. Es’ad Coşan Kültür Merkezi Afet Yardım Merkezi

Çalışmalar ve yardımlar kapsamında Kahramanmaraş Mahmud Es’ad Coşan Kültür Merkezi ve Camii’nde 2.000 afetzedeye barınma imkânı sağlandı.

Bölgede AFAD ve Kızılay ile yaklaşık 200 çadırın kurulumu yapıldı. Çadırların başta elektrikli ısıtıcı, halı ve battaniye olmak üzere birçok ihtiyaçları karşılandı. Kahramanmaraş’ta yaklaşık 60.000 kişilik insani yardım ilk elden yapıldı.

Server Aşevi ve farklı noktalarda hizmet veren mobil aşevi aracılığı ile yaklaşık 30.000 kişilik yemek dağıtımı yapıldı. Merkezde ve bölgede konaklayan afetzedelere temel sağlık hizmeti sunuldu, basit/reçeteli ilaçlar sağlandı.

 

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Akra Mercek
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Akra Mercek
Akra Mercek Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close