İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş08:03 İşrak08:46 Öğle12:58 İkindi15:22 Akşam17:44 Yatsı19:10 İmsak06:33
Hava - Hava durumuAçık 18°C Nem %72
Türkçe
19 Cemaziyelevvel 1445 2 Aralık 2023 Cumartesi
19 Cemaziyelevvel 1445
Güneş
08:05
İşrak
08:46
Öğle
12:58
İkindi
15:22
Akşam
17:44
Yatsı
19:10
İmsak
06:35
Giriş Yap

Yeni Zelanda’da sebze-meyve poşetleri yasaklanıyor

04.07.2023    |

Yeni Zelanda, süpermarketlerdeki plastik poşet yasağını, genellikle meyve veya sebzeleri saklamak için kullanılan ince poşetlere genişleten dünyanın ilk ülkesi oldu.

Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren yasak, ülkede tek kullanımlık plastiklere karşı geniş bir kampanyanın parçası.

Ülkede 2019'dan beri ülke sakinleri alışverişlerini kendi çantalarıyla yapıyor. Böylece bir milyardan fazla plastik poşetin kurtarıldığı belirtiliyor. Yeni hamlenin yılda 150 milyon plastik poşet kullanımının önüne geçmesi bekleniyor.

Hayvancılığın önemli bir gelir kalemi ve sera gazı salınımının yarısını oluşturduğu ülkede dünyada ilk defa 2025 yılı itibariyle çiftlik hayvanlarının ürettiği sera gazlarının da vergiye tabi tutulması planlanıyor.

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Dua Vakti
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Dua Vakti
Dua Vakti Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close