İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı22:35 İmsak03:23 Güneş05:23 İşrak06:07 Öğle13:10 İkindi17:09 Akşam20:44
Hava - Hava durumuFırtına 22°C Nem %73
Türkçe
9 Zilhicce 1445 14 Haziran 2024 Cuma
9 Zilhicce 1445
Akşam
20:44
Yatsı
22:35
İmsak
03:23
Güneş
05:23
İşrak
06:07
Öğle
13:10
İkindi
17:09
Giriş Yap

Endonezya’da Kurban Bayramı coşkuyla idrak edildi

30.06.2023    |

Kurban bayramının 1. günü Endonezya'nın başkenti Jakarta sokakları bayram namazı için omuz omuza verip bayram namazı kılan ve tekbirler getiren müminlerin renkli fotoğraflarına sahne oldu.

Güneydoğu Asya'nın en büyük camisi olan Cakarta'nın İstiklal Ulu Camii de dahil olmak üzere camiler dolup taştı.

Endonezya'da Kurban Bayramı, kurban etiyle yapılan cömert ziyafetleriyle tanınıyor. Kurbanlar cami avlularında geniş katılımla kesiliyor, ihtiyaç sahiplerine üçte biri dağıtıldıktan sonra etli yöresel yiyecek “rendang” pişiriliyor, “ketupat” isminde pirinç lapası eşliğinde kalabalık sofralarda mahalleliye ikram edilerek bereketleniyor.

Endonezya’da Ramazan ve Kurban bayramları 1 gün süreyle resmi tatil. Bu sene Endonezya hükümeti, dünyanın en yoğun Müslüman nüfusunu barındıran ülkede bayram arefesini ve ilk üç gününü resmi tatil ilan etti.

Başkan Joko Widodo, kararın dünyanın en büyük takımada ülkesinde ekonomik faaliyetleri ve turizmi canlandırmaya yönelik olduğunu söyledi.

Böylece akraba ziyareti yapmak üzere ülke içinde eyaletler arası seyahatlerde de artış görüldü. 

­

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Cuma Sohbetleri
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Cuma Sohbetleri
Cuma Sohbetleri Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close