İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi17:02 Akşam20:26 Yatsı22:08 İmsak03:44 Güneş05:34 İşrak06:16 Öğle13:06
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 22°C Nem %56
Türkçe
12 Zilka'de 1445 20 Mayıs 2024 Pazartesi
12 Zilka'de 1445
Öğle
13:06
İkindi
17:02
Akşam
20:26
Yatsı
22:08
İmsak
03:44
Güneş
05:34
İşrak
06:16
Giriş Yap

Tarım arazileri envanterle düzenlenecek

05.07.2023    |

Hazırlanan taslağa göre, tüm arazilerin envanteri çıkarılacak, toprak ve yağış analiziyle tarım planı hazırlanacak.

Gıdaya ulaşmada büyük önem taşıyan tarımsal arazilerin planlı kullanımı için yeni düzenlemeye gidiliyor. 

Taslak düzenlemeye göre tarımsal araziler için köy, mahalle, belde, ilçe, il ve ülke bazında veri tabanı oluşturulacak. Laboratuvar analizlerini de içeren toprak etütleriyle, arazi kullanım planları hazırlanacak. 

Toprak, sulama ve yağış verileri kullanılarak, tarım arazileri sınıflandırılacak. Planla belirlenen araziler, tarım dışında kullanılamayacak.

Büyük ovalar korumaya alınacak

Tarımsal üretim potansiyeli yüksek olan ancak erozyon, kirlenme, amaç dışı kullanım nedeniyle toprak kaybının hızlı geliştiği ovalar, “büyük ova koruma alanı” olarak belirlenecek. Ülke açısından önemli ve coğrafi işaretli ürünlerin yetiştiği alanlar da koruma kapsamına alınabilecek. Büyük ovalarda koruma ve geliştirme amaçlı tarımsal altyapı projeleri ve tarımsal arazi kullanım planları hazırlanacak. Büyük ova koruma alanı içinde kalan parsellerin tapu kütüğüne şerh konacak.

Toprak özellikleri ve tarımda kullanım kabiliyetine göre araziler 8 sınıfa ayrılacak. Buna göre araziler; ekim-dikim, hayvan otlatma, ormancılık ve yaban hayatı için değerlendirilebilecek.

Milliyet

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Hadisler Deryası
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Hadisler Deryası
Hadisler Deryası Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close