İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı21:13 İmsak04:49 Güneş06:20 İşrak06:59 Öğle13:10 İkindi16:51 Akşam19:48
Hava - Hava durumuAçık 19°C Nem %40
Türkçe
5 Şevval 1445 13 Nisan 2024 Cumartesi
5 Şevval 1445
Akşam
19:48
Yatsı
21:13
İmsak
04:49
Güneş
06:20
İşrak
06:59
Öğle
13:10
İkindi
16:51
Giriş Yap

Meriç Nehri Trakya’yı canlandırır

15.09.2023    |

Türkiye’nin en önemli tarım bölgelerinden biri olan Trakya havzası, Meriç Nehri’nin suyu ile canlanabilir. 

Sulama ihtiyacı nedeniyle yalnızca buğday, arpa ve ayçiçeği gibi susuz tarım ürünlerinin ekiminin yapılabildiği bölge Meriç’in suyu ile buluşunca, ekim yapılabilen tarım ürünü sayısı, ürün rekoltesi ve biyoçeşitlilik artacak. Böylece bölgenin tarımsal hasılası ve tarım sanayisi de önemli ölçüde gelişmiş olacak. 

Açıklamada, “Meriç suyu nerelerden geçirilebilir, nerelerde depolanabilir. Baraj ve sulama göletleri nerelere yapılabilir gibi konular üzerinde çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalar devam ediyor" denildi.

Bölgedeki en büyük sorunun susuzluk olduğunu vurgulayan Mestan Özcan, “Yalnızca Tekirdağ’da toplam 4,5 milyon metrekare ekilen tarım arazisi var ve bu arazinin yalnızca yüzde 4,5’i sulanabilir durumda. Suya erişim olmadığından üretimi yapılan tarım ürünü sayımız da az” dedi.

Topraktaki organik madde oranının da yüzde 1 seviyesinde olduğuna değinen Özcan, “Bu oranı artırmak için farklı tarım ürünlerinin ekilmesi gerekiyor” açıklamasında bulundu.

Yeni Şafak

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Son Peygamber Ve İslamiyet
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Son Peygamber Ve İslamiyet
Son Peygamber Ve İslamiyet Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close