İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:58 Güneş07:22 Öğle13:20 İkindi16:33 Akşam19:08 Yatsı20:27
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 9°C Nem %87
Türkçe
23 Şaban 1445 4 Mart 2024 Pazartesi
23 Şaban 1445
İmsak
06:00
Güneş
07:24
İşrak
08:05
Öğle
13:20
İkindi
16:33
Akşam
19:08
Yatsı
20:27
Giriş Yap

En sık görülen kanser türü değişti

26.10.2023    |

En çok yeni tanı konulan akciğer kanserinin yerini artık meme kanserinin aldığı açıklandı. 

Verilere göre, meme kanseri tüm yeni tanı konulan kanserlerin yüzde 11.7’si olarak ilk sıraya yükseldi.

Bol bol sebze tüketilmeli

Türkiye’de her 18 bin kadının meme kanserine yakalandığını belirten Uzman Dr. Hakan Özkul şunları söyledi:

“Meme kanserinde kalıtsallık sadece yüzde 10’luk bölümünü oluşturuyor. Genetik dışı faktörler ise yüzde 90’ını oluşturuyor. Beslenme, kanserden korunmada çok çok önemli. Bunun için bolca antioksidan yani serbest radikalleri temizleyici gıdalar alınmalı.

Bunların başında da sebzeler gelir. Meme kanserinden korunmada bol bol sebze tüketmek ve meyve tüketmek önemli. Ama şeker faktörü sebebiyle meyvelerin de sınırlı miktarda tüketilmesi gerek. 

Bol yeşil yapraklı sebzeler, kereviz, brokoli, ananas, zencefil, zerdeçal, sarımsak, yeşil çay, domates, zeytinyağı omega 3 yani vücuttaki enflamasyonu yani kanser riskini azaltan gıdaları tüketmeli. 

A, C, Omega 3 vitaminleri çok önemli. Bol bol balık tüketmek gerekiyor. Posa alımı dakoruyucu öneme sahip.”

Hürriyet­

 

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close