İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:16 İkindi17:12 Akşam20:34 Yatsı22:15 İmsak03:56 Güneş05:45 İşrak06:27
Hava - Hava durumuAçık 26°C Nem %72
Türkçe
18 Muharrem 1446 24 Temmuz 2024 Çarşamba
18 Muharrem 1446
İşrak
06:27
Öğle
13:16
İkindi
17:12
Akşam
20:34
Yatsı
22:15
İmsak
03:56
Güneş
05:45
Giriş Yap

3 Aylarda Kur’an’ın Anlamıyla Buluşuyoruz

09.01.2024    |

Kutlu mevsim üç ayları, hayat kılavuzumuz Kur’an-ı Kerim ve anlamıyla buluşarak idrak ediyoruz.

“Anlayınca Çok Şey Değişir”

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAS.) Veda Hutbesi’nde “Ben size öyle bir şey bıraktım ki, ona sımsıkı sarılırsanız, hiçbir zaman doğru yoldan sapmazsınız. O, Allah’ın kitabıdır. Allah’ın Peygamberinin sünnetidir.” buyurduğu emanetlerin izinde yola çıkıyoruz.

Recep ve Şaban aylarında her gün 10 sayfa Kur’an meali okuyup 2 ayda meal hatmini tamamlıyor, Kur’an Ayı Ramazan’a O’nun anlamıyla buluşmuş olarak başlıyoruz.

Nasıl katılabilirsiniz?

3 aylar ikliminin Recep ve Şaban aylarını en güzel şekilde değerlendirmek için hayat rehberimiz Kur’an-ı Kerim’in mealinden her gün 10 sayfa okuyoruz.

Ardından okuduğumuz bölümü hazırladığımız takip çizelgesinden işaretleyerek hedefimize ulaşıyoruz.

Takvimi PDF olarak buradan indirebilir ya da yazıcınızdan çıktı alarak üzerinde işaretleme yapabilirsiniz.

Bu güzel etkinliği paylaşarak sevdiklerinizi de haberdar edebilirsiniz.

Meal okumalarını dilerseniz kendiniz, dilerseniz aileniz, anne-babanız, çocuklarınız, sevdikleriniz, arkadaşlarınızla birlikte de yapabilirsiniz.

Bir başka motivasyon kaynağı da paylaşmak. Bunun için de okuduklarınızdan bir ayeti sosyal medyada #Anlayınca etiketiyle paylaşabilirsiniz.

Recep ve Şaban aylarında Kur’an mealini tamamlayıp Ramazan ayındaki Ku’ran-ı Kerim hatmiyle üç aylarımızı şenlendiriyoruz.

Gerçek huzur ve kurtuluşa ulaşmak için haydi başlıyoruz…

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close