İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam19:51 Yatsı21:18 İmsak04:43 Güneş06:15 İşrak06:55 Öğle13:09 İkindi16:52
Hava - Hava durumuAçık 23°C Nem %42
Türkçe
7 Şevval 1445 16 Nisan 2024 Salı
7 Şevval 1445
İkindi
16:52
Akşam
19:51
Yatsı
21:18
İmsak
04:43
Güneş
06:15
İşrak
06:55
Öğle
13:09
Giriş Yap

Çocuklar arasındaki şiddet nasıl önlenebilir?

03.03.2024    |

Akran zorbalığı çoğu zaman sözlü ve psikolojik müdahaleyi ifade ederken daha ileri boyutu fiziki şiddete varabiliyor.

Uzmanlar, “Çocuk ve ergenler erişkinleri model alırlar. Toplumda sürekli yinelenen şiddet eylemleri, çocuğun şiddeti sorun çözmede etkin bir araç, yöntem ve bir ilişki biçimi olarak görmesine neden olmaktadır. Şiddet bir süre sonra bir alışkanlık hatta bir eğlence biçimine dönüşebilmektedir.” diyor.

Prof. Dr. Bengi Semerci alınacak önlemlere ilişkin de şunları söyledi: “Şiddetin çözümlenmesi için aile içinde çocukların desteklenmesi, aile içi şiddetten korunmaları, bireysel patolojilerin saptanarak doğru yaklaşımda bulunulması, okul içinde psikolojik danışmanlık sisteminin geliştirilmesi, toplumsal şiddetin çocuklara örnek olmaması için kontrol edilmesi ve adalet, şiddeti önlemede etkilidir.”

Dr. Özlem Avcı ise şunları kaydetti: “Şiddetin gerisinde pek çok faktör var. Ekran ve oyun bağımlılığı ciddi bir risk faktörü. Tahammülsüzlük ve hayata, etrafına, kendine duyulan öfke. Gençlerin daha fazla profesyonel psikolojik desteğe ihtiyacı var. Güç eşitsizlikleri de şiddetin nedenlerinden biri. Ailelerin çocukları ilgi alanlarına, sanata ve spora yönlendirmesi gerekir.”

Milliyet

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Ana Haber Bülteni
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Ana Haber Bülteni
Ana Haber Bülteni Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close