İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:38 Yatsı22:21 İmsak03:49 Güneş05:40 İşrak06:23 Öğle13:15 İkindi17:13
Hava - Hava durumuAçık 31°C Nem %61
Türkçe
13 Muharrem 1446 19 Temmuz 2024 Cuma
13 Muharrem 1446
İkindi
17:13
Akşam
20:38
Yatsı
22:21
İmsak
03:49
Güneş
05:40
İşrak
06:23
Öğle
13:15
Giriş Yap

YKS adayları için son hatırlatmalar

07.06.2024    |

Üniversiteye giriş için 3 milyondan fazla aday, hafta sonu YKS’de ter dökecek. Adayların artık ders çalışmayı bırakması, uyku ve beslenmeye dikkat etmesi gerektiği hatırlatılıyor.

Uzmanlar son gün ders çalışmayı önermiyor ancak aday kendini eğer iyi hissedecekse bugün de ders çalışılabileceğini söylüyorlar. Sınav öncesi beslenmeye dikkat etmek, ağır sporlardan kaçınmak, çok erken ya da çok geç uyumamak da sınava hazır olmak için önemli.

Sınav öncesi hazırlıklar

* Sınava giriş belgesinizi, T.C. kimlik kartını veya pasaportunuzu hazırlayın.

* Sınav sabahı trafik ve sınava yetişememe stresi yaşanmamak için ulaşım güzergahını farklı seçeneklerle planlayın.

* Sınavdan önce gözünüzü ve zihninizi yoracak dijital ortamdan uzak durun.

Sınav esnasında dikkat edilecekler:

* Sorularda bütün seçenekleri okumadan cevabı işaretlemeyin.

* Soru köklerindeki ‘değildir, ‘yanlıştır’ gibi olumsuz ifadelere dikkat edin.

* Sorulara, “Bu kadar kolay olabilir mi?” diye önyargılı yaklaşmayın. Uzun metinlerden oluşan soruları da çok zordur diye düşünmeyin. Bu tarz sorularda bazen cevap metinlerde gizlidir.

* Paragraf sorularında önce soru kökünü okuyun. Böylece paragrafı okurken nereye dikkat edeceğinizi bilirsiniz.

Nüfus müdürlükleri hafta sonu da açık olacak

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek öğrencilerin ihtiyaç duyacakları belgeleri alabilmesi amacıyla, nüfus müdürlükleri 8-9 Haziran'da açık bulundurulacak.

YKS dolayısıyla sınav merkezi olan il ve ilçelerde nüfus müdürlüklerinin 8 Haziran Cumartesi 07.00-17.00 ve 9 Haziran Pazar günü 07.00-15.30 saatlerinde açık tutulacağı belirtildi.

Öğrencilerin vakit kaybı yaşamamaları için başvurudan önce sınava giriş belgesini ibraz ederek müracaat etmesi gerektiği aktarılan açıklamada, "İşlemler randevusuz olarak gerçekleştirilecektir. Sınava girecek adaylara başarılar dileriz" ifadeleri kullanıldı.

­

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close