İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:38 Yatsı22:21 İmsak03:49 Güneş05:40 İşrak06:23 Öğle13:15 İkindi17:13
Hava - Hava durumuAçık 32°C Nem %60
Türkçe
13 Muharrem 1446 19 Temmuz 2024 Cuma
13 Muharrem 1446
İkindi
17:13
Akşam
20:38
Yatsı
22:21
İmsak
03:49
Güneş
05:40
İşrak
06:23
Öğle
13:15
Giriş Yap

Doğuş Azebler İşrak İbadeti Buluşması

09.07.2024    |

İlmî, irfânî, akademik, sosyal ve kültürel çalışmaları ile geçtiğimiz yüzyılda derin izler bırakan Hocamız, Gönül Dostumuz, Mürebbi’miz Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan’ın doğumlarının hicrî 89. yıl dönümünde Gelibolu Azebler Namazgâhı’nda anlamlı bir buluşma gerçekleştirilecek.

13 Safer 1446 / 17 Ağustos 2024 Cumartesi günü saat 06.00’da sabah namazı ile başlayacak olan buluşma programı 07.00’de dualar eşliğinde tamamlanacak.

Bulundukları zamanı ve mekânı kıymetlendiren, Gelibolu’da yaşamış; hayat tarzları yanında Muhammediyye ve Envâru’l Âşıkîn isimli eserleri ile gelecek yüzyıllara damga vurmuş iki yiğit kardeş: Yazıcıoğlu Muhammed ve Ahmed-i Bîcân Efendiler de bu buluşma ile yâd edilecek.

Azebler Namazgâhı'nın önemi

Buluşmanın yapılacağı Azebler Namazgâhı; tarih boyu İstanbul ve Rumeli’nin kilidi olarak kabul edilen Gelibolu’nun en yüksek noktasında yer alıyor. 1407 senesinde inşa edilen namazgâhın, Osmanlı döneminde deniz seferine çıkacak olan ve Azebler olarak bilinen donanma erleri tarafından ibadet amacıyla ilk durak yeri olarak kullanıldığı için “Azebler” adını aldığı biliniyor.

Katılım nasıl sağlanacak?

DOĞUŞ AZEBLER İŞRAK İBADETİ buluşmasına katılmak isteyen hanımefendi ve beyefendiler yad.mec.org.tr adresinden 29 Muharrem 1446 / 4 Ağustos 2024 Pazar günü saat 20.00’ye kadar ön kayıt oluşturabilecek.

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close