İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:30
Hava - Az Bulutlu 28°C Nem %42
Türkçe
14 Şevval 1441 6 Haziran 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Doğu'ya kar geldi

Doğu'ya kar geldi

20.10.2011

Trakya'dan sonra Erzurum ve Ardahan'a da yılın ilk karı düştü. Meteoroloji yetkilileri yağışı Karadeniz üzerinden gelen İzlanda alçak basınç sisteminin etkisine bağladı.


Trakya'dan sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nde de kar yağışı etkili olmaya başladı. Erzurum ve Ardahan'a yılın ilk karı yağdı. Erzurum'da sabaha karşı başlayan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Yüksek kesimlerde tipi etkili olurken, Palandöken'de kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Kent merkezinde ve Erzurum-Aşkale karayolunda maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Okula giden öğrenciler zor anlar yaşadı. Karla mücadele ekipleri, kaldırım ve yolların temizlenmesi için çalışma başlattı.


Hava sıcaklığı eksi bir dereceye kadar düştü. Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Doğu Anadolu Bölgesi'nin Karadeniz üzerinden gelen İzlanda alçak basınç sisteminin etkisi altında kaldığını belirtti. Gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta eksi 3, Ağrı'da eksi 2 ve Iğdır'da 5 derece olarak ölçüldü. Kar yağışı dün sabah Ardahan'da da etkili oldu. Kent kısa sürede beyaza bürünürken, kar Ardahan'ı Artvin'e bağlayan Sahara Geçidi ve Ardahan'ı Posof'a bağlayan Ilgar Geçidi'nde de etkisini gösterdi. Karayolları yetkilileri, gün boyunca sürücüleri yola zincirsiz çıkmamaları konusunda uyardı. Meteoroloji Müdürlüğü, Ardahan'da gece en düşük hava sıcaklığının eksi 4 derece olarak ölçüldüğünü kaydetti. Kayseri'de de dün sabah yılın ilk karı düştü. Hava sıcaklığı da hissedilir derecede düşerken vatandaşlar kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı.


MİLLİYET

Diğer Haberler

Uzaktan eğitim dersleri artacak

Üniversitelerde yüz yüze ve uzaktan eğitimle harmanlanmış karma eğitim uygulaması yapılacak. En fazla yüzde 30 olan uzaktan eğitim ders oranı ise yüzde 40’a çıkarıldı.
05.06.2020

Haziranda 40 ülkeyle uçuşlar başlıyor

Alınan önemler kapsamında 10 Haziran'a kadar durdurulan dış hat seferleri başlıyor. Bu tarihten başlayarak kademeli olarak 40 ülke ile uçuşlar yapılacak.
05.06.2020

Milli uydu İmece'nin testleri başlıyor

Türkiye'nin ilk yerli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İmece'nin gelecek yıl uzaya fırlatılması planlanıyor.
04.06.2020

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon’da arama yapacak

Karadeniz'de petrol arayacak olan ve 29 Mayıs günü İstanbul'dan hareket eden Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'a ulaştı.
02.06.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Okudukça

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin