İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:39 Güneş05:35 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:44 Yatsı22:31
Hava - Az Bulutlu 27°C Nem %54
Türkçe
20 Zilka'de 1441 11 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Doğu'ya kar geldi

20.10.2011    A+ | A-

Trakya'dan sonra Erzurum ve Ardahan'a da yılın ilk karı düştü. Meteoroloji yetkilileri yağışı Karadeniz üzerinden gelen İzlanda alçak basınç sisteminin etkisine bağladı.


Trakya'dan sonra Doğu Anadolu Bölgesi'nde de kar yağışı etkili olmaya başladı. Erzurum ve Ardahan'a yılın ilk karı yağdı. Erzurum'da sabaha karşı başlayan kar yağışı kenti beyaza bürüdü. Yüksek kesimlerde tipi etkili olurken, Palandöken'de kar kalınlığı 10 santimetreye ulaştı. Kent merkezinde ve Erzurum-Aşkale karayolunda maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. Okula giden öğrenciler zor anlar yaşadı. Karla mücadele ekipleri, kaldırım ve yolların temizlenmesi için çalışma başlattı.


Hava sıcaklığı eksi bir dereceye kadar düştü. Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Doğu Anadolu Bölgesi'nin Karadeniz üzerinden gelen İzlanda alçak basınç sisteminin etkisi altında kaldığını belirtti. Gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta eksi 3, Ağrı'da eksi 2 ve Iğdır'da 5 derece olarak ölçüldü. Kar yağışı dün sabah Ardahan'da da etkili oldu. Kent kısa sürede beyaza bürünürken, kar Ardahan'ı Artvin'e bağlayan Sahara Geçidi ve Ardahan'ı Posof'a bağlayan Ilgar Geçidi'nde de etkisini gösterdi. Karayolları yetkilileri, gün boyunca sürücüleri yola zincirsiz çıkmamaları konusunda uyardı. Meteoroloji Müdürlüğü, Ardahan'da gece en düşük hava sıcaklığının eksi 4 derece olarak ölçüldüğünü kaydetti. Kayseri'de de dün sabah yılın ilk karı düştü. Hava sıcaklığı da hissedilir derecede düşerken vatandaşlar kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşadı.


MİLLİYET

Diğer Haberler

Formasyon Ücretsiz Verilecek

Bakan Ziya Selçuk, öğretmen adaylarına gelişim psikolojisi, ölçme-değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi dersler verilen formasyon eğitiminin kalktığını ifade etti.
10.07.2020

Flamingoların yaşam alan: Tuz Gölü

Kuş varlığı yönünden Türkiye'nin en zengin gölleri arasında yer alan Tuz Gölü, her yıl binlerce flamingoya ev sahipliği yapıyor.
10.07.2020

Elektrik tüketimi rekor seviyeye çıktı

Türkiye’de elektrik tüketiminde önceki gün 931 bin 368 megavatsaatle günlük bazda bu yılın rekor seviyesine ulaşıldı
09.07.2020

Hacı adaylarına 2 seçenek: Ertele veya vazgeç

Bu yıl kayıt yaptıran hacı adaylarının 2021 yılı için erteleme ya da vazgeçme tercihinde bulunabilecekleri bildirildi.
08.07.2020
Evlilik Okulu
Sırada >>
×
Sıradaki

Musiki

Evlilik Okulu
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin