İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:30 Güneş06:07 Öğle13:14 İkindi17:02 Akşam20:09 Yatsı21:39
Hava - Açık 24°C Nem %60
Türkçe
26 Zilhicce 1441 15 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: -
26 Zilhicce 1441
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:30 06:07 13:14 17:02 20:09 21:39
Menü

Euro Bölgesi'nde büyük endişe

11.11.2011    A+ | A-
AB, 17 üyeli Euro Bölgesi’nin gelecek yıl derin ve uzun süreli bir resesyona girebileceği uyarısında bulundu. 2012'de büyüme beklentisi ise sıfırın altında.
Yunanistan'ın ardından Euro Bölgesi'nde İtalya'da da borçlanma oranlarının alarm vermesi Avrupa Birliği'nde endişeleri artırıyor. Euro Bölgesi liderleri krizin önlenmesi için yeni önlemler üzerinde tartışırken AB Komisyonu'nun yeni açıkladığı ekonomik veriler de pek iç açıcı değil.
Gelecek yıl için resesyon uyarısında bulunan Komisyon, Euro Bölgesi’nin 2012 yılında sadece yüzde 0,5’lik bir büyüme kaydedeceği tahmininde bulundu. Bu oran, ilkbahar aylarında yapılan yüzde 1,8’lik büyüme oranı tahmininden hayli düşük.
AB Komisyonu'nun Parasal İşlerden Sorumlu Komiseri Olli Rehn, “bu tahminin aslında son bir uyarı olduğunu” belirtti. Avrupa'da büyümenin hız kaybettiğini kaydeden Rehn, Euro Bölgesi'nin yeni bir resesyon tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceğini dile getirdi.
Yunan ekonomisinde daralma beklentisi
AB Komisyonu, Yunanistan'ın bütçe açığı tahminini bu yıl ve gelecek yıl için yukarı yönlü revize ederek ülkenin bütçe açığının gayri safi yurtiçi hâsılaya oranının bu yıl 7,8 ve gelecek yıl 5,4 olacağını öngördü. Yunanistan'ın bütçe açığının 2013 yılında da yüzde 4,4 olacağı tahmin ediliyor. AB Komisyonu'na göre Yunanistan ekonomisi gelecek yıl yüzde 2,8 daralacak.
İtalya'nın ise bütçe açığının gayri safi yurtiçi hâsılaya oranının bu yıl yüzde 3,6, gelecek yıl yüzde 2,9, 2013 yılında da yüzde 2,3 olması bekleniyor. İtalya'nın 2012 yılında durgunluğa gireceği tahmin ediliyor. Rehn, İtalya’nın en önemli görevinin siyasi güvenilirliği ve etkili karar alma yeteneğini yeniden rayına oturtması olduğunu kaydetti.
Komisyon, AB’de işsizlik oranının ise gelecek yıl yüzde 9,5'te kalacağını öngörüyor. Olli Rehn, “Bazı üye ülkelerde istihdam artarken, AB’nin bütününde işsizlik oranı tahminlerinde gerçek bir iyileşme söz konusu değil” açıklamasını yaptı.
Almanyanın Sesi
Diğer Haberler

Asya'da muson yağmurları

Asya'da mevsimsel muson yağışları çok sayıda ülkede etkili olurken, binlerce insan yaşamını yitirdi, on binlercesi evlerini terk etmek zorunda kaldı.
14.08.2020

Endonezya'daki Sinabung Yanardağı hareketli

Endonezya'nın Sumatra Adası'ndaki Sinabung Yanardağı'nda patlamalar sürüyor. Son 3 günde ikinci kez yaşanan patlama sonrası bölgede alarm durumuna geçildi.
12.08.2020

Dünyada okullar nasıl açılacak?

Her ülke kendi vaka sayısı ve önlem paketine göre okulların açılma planını açıklıyor. Bazı ülkelerde okullarda eğitim tedbirler çerçevesinde başlatıldı.
11.08.2020

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.
04.08.2020
Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Şerh-i Mesnevi

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin