İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Hafif Yağmurlu 16°C Nem %82
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Depremin yaraları sarılıyor

Depremin yaraları sarılıyor

15.11.2011
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Van depremi nedeniyle Emniyet Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne acil yardım ödeneği gönderildiği bildirildi.
Ankara Valisi Yüksel, Ankara'ya Van'dan yaklaşık 600 depremzede geleceğini, kentteki misafirhanelerin hazır hale getirildiğini söyledi.
Yüksel, gelen tüm çocukların konakladıkları yere en yakın okula misafir öğrenci olarak alınacağını belirterek, eğitimlerinin kaldıkları yerden devam edeceğini, eksik noktalarının telafisi için rehber öğretmenlerin görevlendirileceğini anlattı.
Van F Tipi Cezaevi'nde kalan 400'e yakın mahkum deprem korkusu sebebiyle başka cezaevlerine nakledildi.
Deprem bölgesindeki öğretmenler için 200 konteynır hazırlanıyor
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, deprem bölgesinde görev yapacak öğretmenlerin konut sıkıntısını gidermek için çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi. Bu kapsamda TOKİ'den Van merkezde 48 konut devraldıklarını aktaran Dinçer, ayrıca 200 civarında konteynırı da 5 Aralık'a kadar hazır hale getireceklerini belirtti. Dinçer, özellikle bekar bayan öğretmenlere de ana okullarında birer odanın tahsis edileceğini kaydetti.
2011 Sonbahar dönemine ilişkin Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS), Van Sınav Merkezinde yapılmayacak.
HABER7 / ZAMANONLİNE
Diğer Haberler

Yağmur Altında İbadet, CUMA NAMAZI AŞKI

Geçtiğimiz günlerde, Kabe'de yağmura rağmen tavaf devam ederken bu hassasiyet, Türkiye'de uzun bir aradan sonra yeniden kılınacak olan Cuma Namazı için yağışlı bölgelerde açık havada ibadetin sürdürülebileceğini hatırlattı.
28.05.2020

Cuma namazı açık alanlarda kılınacak

29 Mayıs’tan itibaren kılınacak cuma namazları, okul bahçeleri, park, mahalle meydanları ve spor sahalarında kılınabilecek. Alınan tedbirler kapsamında 16 Mart’tan itibaren kılınmayan cemaatle namaz, yeniden kılınabilecek.
28.05.2020

Nice Mübarek Ramazanlara, Nice Mes'ud Bayramlara

İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin kaleme aldığı başyazıyı Ramazan Bayramı vesilesiyle istifadenize sunuyoruz...
23.05.2020

23.05.2020
Ayetlerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Ana Haber Bülteni

Ayetlerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin