İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:31
Hava - Açık 19°C Nem %82
Türkçe
15 Şevval 1441 7 Haziran 2020 Pazar Saat: -
Menü

Enerji devleri Türkmenistan'da

Enerji devleri Türkmenistan'da

16.11.2011
Dünyanın önde gelen dev enerji şirketleri doğalgaz zengini Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta bu sene 16.'sı düzenlenen "OGT-2011"  fuarına büyük ilgi gösterdi. 
Türkmenistan PetrolGaz Sanayisi Bakanlığı tarafından düzenlenen fuarın açılış törenine Bakanlar Kurulu üyeleri ile birlikte  diplomatik misyon şefleri, sektör temsilcileri katıldı.  
Fuarın açılış töreninde Türkmenistan'ın enerjiden sorumlu Devlet Başkan Yardımcısı Baymurat Hocamuhammedov, Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhamedov'un gönderdiği tebrik mesajını okudu.
Berdimuhamedov mesajında, enerji sektörünün ülkesinin temel taşı olduğunu belirterek, Türkmen doğalgazını farklı güzergahlardan dünya enerji piyasasına ulaştırmak için önemli çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Sözkonusu  fuarın, Türkmenistan'da doğal kaynakların arama ve kullanımı çalışmalarına büyük katkı sağlayacağını belirten Berdimuhamedov,  bu sektörde yabancı yatırımcılar ile işbirliğinin daha da artacağını vurguladı. Fuara Almanya, Rusya, Fransa, Amerika, Çin, İran, Avusturya, İtalya, İngiltere ve Türkiye gibi 30'a yakın ülkeden 200'ün üzerinde şirket katılıyor.  3 gün sürecek olan fuar kapsamında dünyanın çeşitli ülkelerinden 1000 delegenin katıldığı enerji konferansı düzenlenecek. Konferansta Türkmen enerji kaynaklarının işletilmesi ve bunun dünya enerji piyasasına sunulması gibi konuların tartışılacağı belirtildi.  Enerji zengini Türkmenistan'da 26 trilyon 200 milyar metre küp doğalgaz rezervi bulunduğu tahmin ediliyor.
Milli Gazete
Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin