İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:42 Güneş05:37 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:43 Yatsı22:29
Hava - Parçalı Bulutlu 20°C Nem %68
Türkçe
22 Zilka'de 1441 13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Borçlanmayı abartmayın TL'ye yönelin

01.12.2011    A+ | A-
Yurtdışındaki risklerin son derece ciddi olduğunun altını çizen Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, "Hiçbir zaman için özellikle borçlanmada aşırı gitmeyelim. Borçlanmalarda uzun vadeyi ve TL'yi tercih etmeye çalışalım" uyarısında bulundu
Her bir işletmenin, her bir hane halkının kaldırabileceği borç yükünün bulunduğunu ve bunun çok ötesine geçilmesi durumunda risk alınacağını ifade eden Başçı, krizlerden genellikle sermaye yapısı kuvvetli olan firmaların sağlıklı şekilde çıktığına dikkat çekti. Ankara Sanayi Odası (ASO) Meclis Toplantısı’nda konuşan Başçı, enflasyonda kısa vadede geçici bir yükselişin gözleneceğini vurgulayarak, buna karşı uygulanmakta olan telafi edici parasal sıkılaştırma tedbirlerinin sonucunda, enflasyonun 2012 yılının başından itibaren tekrar düşmeye başlayarak yılın sonunda yüzde 5’lik hedefe ulaşmasının sağlanacağını ifade etti. 
Şu an için işler iyi 
Türkiye’de 2008 küresel krizi sonrasında başlayan güçlü ekonomik büyümenin devam ettiğine işaret eden Başçı, şu an itibariyle işlerin iyi, iç talebin oldukça canlı, yurtdışı ile ilgili risklere rağmen ihracatın hiç fena gitmediğini kaydederek, “Mevcut koşullarda Türkiye’nin nispi durumu oldukça iyi” dedi. Başçı, Türkiye’de işsizliğin 2 çeyrek boyunca arttığını, daha sonra hızla düşmeye başladığını, bunun da çok sağlıklı bir işsizlik düşüşü olduğunu bildirdi. Gelişmekte olan ülkelerin para birimleri değer kazandığı sırada Türk Lirası’nın değer kaybettiğini belirten Başçı, şu anda ise TL’nin performansının diğer gelişmekte olan ülkelerin para birimine göre daha iyi olduğunu ifade etti. Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, TL ile Brezilya Reali’nin dolar karşısındaki değerlerinin gelişimine bakıldığında, geçen yılın kasım ayından Avrupa borç krizinin gerçekleştiği ağustos ayına kadar olan dönemde TL’nin Brezilya Reali’ne karşı yüzde 30 değer kaybettiğini, Avrupa borç krizinden sonra ise TL’nin Brezilya Reali karşısında yüzde 10 değer kazandığını söyledi.
RADİKAL
 
Diğer Haberler

Suudi Arabistan'da Hac hazırlıkları

Suudi Arabistan, salgın nedeniyle bu yıl sadece ülke içinde yaşayan ve farklı milletlerden oluşan sınırlı sayıda Müslüman ile gerçekleşecek olan hac ibadetinin özel sağlık uygulamalarını açıkladı.
07.07.2020

Cuma Sohbeti 'Paslanmış Kalpler Nasıl Temizlenir'

Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi'nin, "Kalbin Paslanması, Ölümü Düşünmek, Kuran-ı Kerim Okumak" konularındaki Cuma Sohbetinin metnini istifadenize sunuyoruz.
03.07.2020

8. Ufka Yolculuk sınav sonuçları açıklandı

Server Yaşam Vakfı tarafından düzenlenen Ufka Yolculuk 8. Bilgi ve Kültür Yarışması bu yıl online olarak gerçekleştirildi.21 Haziran'da yapılan sınavın sonuçları belli oldu.
01.07.2020

Cuma Sohbeti "Hac, Zilhicce ve İlim"

Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi'nin, "Hac, Zilhicce Ayının İlk 10 Günü, Kültürümüze Sahip Çıkmak ve İlim" konularındaki Cuma Sohbetinin metnini istifadenize sunuyoruz.
26.06.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hikmetli Sözler

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin