İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:33 Güneş05:31 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:46 Yatsı22:35
Hava - Az Bulutlu 30°C Nem %55
Türkçe
14 Zilka'de 1441 5 Temmuz 2020 Pazar Saat: -
Menü

ABD, Rusya'ya füze kalkanı garantisi vermeyecek

14.01.2012
Amerikan yönetimi, Avrupa'ya kurulması planlanan füze kalkanı konusunda Rusya'ya yasal bağlayıcılığı bulunan bir belge vermeyeceğini açıkladı. Rusya, ABD'nin Türkiye, Romanya, Polonya ve Akdeniz'de kurmaya çalıştığı füze savunma sisteminin kendisine karşı olmadığına dair yazılı bir garanti almak istiyordu. 
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın silahlanmanın kontrolü ve uluslararası güvenlikten sorumlu müsteşarı Ellen Tauscher, Rusya'nın güvence talebiyle ilgili Savunma Yazarları Grubu ile toplantısında, "Yasal bağlayıcılığı olan bir belge vermemiz mümkün değil. Burada gelecek yönetimlerin bundan ayrılmayacağını garanti edemezsiniz. Gerçekten bunu yapamazsınız." dedi. Yeni bir silahlanma yarışından kurtulmak için yazılı garantinin zorunlu olduğunu savunan Moskova, ABD füze savunma sistemine karşı alınan önlemler çerçevesinde, Avrupa sınırındaki Kaliningrad kentinde bulunan füze kalkanı radarlarını aktif hale getirmişti. Rusya ve NATO, Lizbon'da Kasım 2010'da Avrupa füze savunma sisteminde işbirliği yapılması konusunda anlaşma sağlamış, ancak uzun süre devam eden müzakerelerde Rusya'nın ortak sistem kurulması talebine NATO olumlu yaklaşmamıştı. Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev ise nükleer silahlarda indirim anlaşmasından çekilebilecekleri ve yeni nükleer silahların Avrupa sınır bölgelerine yerleştirilebileceği tehdidinde bulunmuştu. 
MİLLİ GAZETE
Diğer Haberler

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşıma arttı

2020 yılının ilk 6 ayında Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşınan yük hacminin 2019'un aynı dönemine göre 3,7 kat daha fazla olduğu açıklandı.
03.07.2020

Tunus sınırlarını yeniden açtı

Tunus, 3 aydan uzun süredir kapalı olan sınırlarını açarak, bu adımı atan ilk Arap ülkesi oldu.
29.06.2020

Bosna Hersek'te 510. Ayvaz Dede Şenlikleri

Boşnakların İslam'ı kabul etmesinin önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına düzenlenen şenlikler, yüzlerce kişinin katılımıyla önceki gün kılınan öğle namazıyla son buldu.
29.06.2020

Malezya'da okullar yeniden açıldı

Malezya'da salgın nedeniyle yaklaşık 3 aydır kapalı olan okullar yeniden açıldı. Okulların yeniden açılmasının ilk aşamasında ortaokul 5 ve 6. sınıf öğrencileri eğitime başladı.
25.06.2020
Ayetlerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Seçme Eserler

Ayetlerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin