İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Hafif Yağmurlu 16°C Nem %82
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

ABD, Rusya'ya füze kalkanı garantisi vermeyecek

ABD, Rusya'ya füze kalkanı garantisi vermeyecek

14.01.2012
Amerikan yönetimi, Avrupa'ya kurulması planlanan füze kalkanı konusunda Rusya'ya yasal bağlayıcılığı bulunan bir belge vermeyeceğini açıkladı. Rusya, ABD'nin Türkiye, Romanya, Polonya ve Akdeniz'de kurmaya çalıştığı füze savunma sisteminin kendisine karşı olmadığına dair yazılı bir garanti almak istiyordu. 
ABD Dışişleri Bakanlığı'nın silahlanmanın kontrolü ve uluslararası güvenlikten sorumlu müsteşarı Ellen Tauscher, Rusya'nın güvence talebiyle ilgili Savunma Yazarları Grubu ile toplantısında, "Yasal bağlayıcılığı olan bir belge vermemiz mümkün değil. Burada gelecek yönetimlerin bundan ayrılmayacağını garanti edemezsiniz. Gerçekten bunu yapamazsınız." dedi. Yeni bir silahlanma yarışından kurtulmak için yazılı garantinin zorunlu olduğunu savunan Moskova, ABD füze savunma sistemine karşı alınan önlemler çerçevesinde, Avrupa sınırındaki Kaliningrad kentinde bulunan füze kalkanı radarlarını aktif hale getirmişti. Rusya ve NATO, Lizbon'da Kasım 2010'da Avrupa füze savunma sisteminde işbirliği yapılması konusunda anlaşma sağlamış, ancak uzun süre devam eden müzakerelerde Rusya'nın ortak sistem kurulması talebine NATO olumlu yaklaşmamıştı. Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev ise nükleer silahlarda indirim anlaşmasından çekilebilecekleri ve yeni nükleer silahların Avrupa sınır bölgelerine yerleştirilebileceği tehdidinde bulunmuştu. 
MİLLİ GAZETE
Diğer Haberler

Mekke'de aşamalı normalleşme başlayacak

Suudi Arabistan yönetimi, önlemler kapsamında uyguladığı tedbirleri hafifletmek ve normal yaşama dönmek amacıyla pazar gününden itibaren Mekke'de uygulanacak "iki aşamalı normalleşme planını" açıkladı.
28.05.2020

AB tarımda ekolojik dönüşüme hazırlanıyor

Avrupa Birliği çevreci gıda üretimi ve biyoçeşitliliğin korunması için değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.
28.05.2020

Almanya 31 ülkeye seyahat başlatıyor

Almanya'nın 15 Haziran'dan itibaren 31 Avrupa ülkesine seyahatler için yeşil ışık yakmaya hazırlandığı bildirildi. Berlin, kısıtlamaların kaldırılması için AB çapında bir dizi kriterin yerine getirilmesini istiyor.
27.05.2020
Ayetlerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Ana Haber Bülteni

Ayetlerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin