İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:28 Güneş05:26 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:40 Yatsı22:29
Hava - Çok Bulutlu 28°C Nem %39
Türkçe
13 Şevval 1441 5 Haziran 2020 Cuma Saat: -
Menü

İstanbul'da kar yağışı devam ediyor

İstanbul'da kar yağışı devam ediyor

26.01.2012
İstanbul'da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini artırarak devam ediyor. Tipi şeklindeki kar, İstanbul'u yeniden beyaza bürüdü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri de ulaşımda olumsuzluk yaşanmaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve karlı hava İstanbul'da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başladı.
Şiddetli rüzgarla birlikte yağan kar zaman zaman tipiye dönüşüyor. Kar yağışıyla beraber İstanbul'da hava sıcaklığı da hissedilir derecede azaldı.
İBB'ye bağlı ekipler, ulaşımda aksamalar yaşanmaması için aralıksız çalıştı.
Don ve buzlanma tehlikesi sebebiyle yollarda sık sık tuzlama çalışması yapıldı.
Kar yağışının gündüz saatlerinde de etkisini daha da artırarak sürmesi bekleniyor.
YETKİLİLER UYARIYOR
Meteoroloji yetkilileri, kar yağışının zaman zaman şiddetli ve fırtına şeklinde olacağını belirtiyor.
İstanbul’da karlı hava koşullarıyla 870 araç ve iş makinesi, 2406 personelle mücadele edilecek. 
Mücadele için 127 bin 311 ton tuz, 1800 ton solüsyon hazır bekletiliyor.
İlçe belediyelerine ihtiyaçları durumunda tuz takviyesi yapılacak.
Daha rahat ve güvenli bir trafik akışı için vatandaşların kar lastiği kullanmasını öneren yetkililer, Avrupa ülkelerinde zincir kullanılmadığı, zincirin asfalta büyük zarar verdiği ve maddi kayıplara neden olduğunu vurguladı.
Yetkililer, vatandaşları emniyet şeritlerini işgal etmemeleri konusunda da uyardı.
Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne’de öğleden sonra yoğun kar yağışı etkili olmaya başladı. Kar yağışı nedeniyle kent beyaza bürünürken, kavşaklarda uzun araç kuyrukları oluştu. Kar yağışı kent merkezinin yanı sıra Bulgaristan’a geçişi sağlayan Kapıkule Sınır Kapısı ile Hamzabeyli Sınır Kapısı yolunda da etkili oldu.
Romanya’da çarşamba günü başlayarak 24 saatte 1 metreye ulaşan kar, binlerce insanın yollarda mahsur kalmasına neden oldu. Polis ve askerler, 1300 yolcuyu kurtarabilirken 900 kişinin daha kurtarılmayı beklediği belirtildi. Karayolları trafiğinin kapatıldığı ülkede yalnızca iki otoyol kullanıma açık bırakabildi. Meteoroloji birimleri bugün sıcaklığın eksi 20 dereceye düşeceğini açıkladı.
TRT
Diğer Haberler

Uzaktan eğitim dersleri artacak

Üniversitelerde yüz yüze ve uzaktan eğitimle harmanlanmış karma eğitim uygulaması yapılacak. En fazla yüzde 30 olan uzaktan eğitim ders oranı ise yüzde 40’a çıkarıldı.
05.06.2020

Haziranda 40 ülkeyle uçuşlar başlıyor

Alınan önemler kapsamında 10 Haziran'a kadar durdurulan dış hat seferleri başlıyor. Bu tarihten başlayarak kademeli olarak 40 ülke ile uçuşlar yapılacak.
05.06.2020

Milli uydu İmece'nin testleri başlıyor

Türkiye'nin ilk yerli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İmece'nin gelecek yıl uzaya fırlatılması planlanıyor.
04.06.2020

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon’da arama yapacak

Karadeniz'de petrol arayacak olan ve 29 Mayıs günü İstanbul'dan hareket eden Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'a ulaştı.
02.06.2020
Mesajınız Var…
Sırada >>
×
Sıradaki

Gül Bahçesi

Mesajınız Var…
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin