İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş05:25 İşrak06:08 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:39 Yatsı22:28 İmsak03:26
Hava - Hava durumuParçalı Bulutlu 19°C Nem %82
Türkçe
17 Zilka'de 1444 6 Haziran 2023 Salı
Giriş Yap

Yurtta kış şartları etkili oluyor

20.01.2022    |

Yoğun kar yağışı sebebiyle bazı güzergahlarda ulaşımda ciddi aksamalar yaşanırken soğun hava yurt genelinde etkili oluyor.

TAG Otoyolu 

Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nun uzun süre kapanması nedeniyle mahsur kalan binlerce vatandaş, yoğun çalışmayla kurtarıldı. Gaziantep'in, Adana, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Kilis ile bağlantısını sağlayan yollarda yağış nedeniyle birçok araç kaydı. Vatandaşların büyük kısmı önceki gün sabaha kadar süren çalışmalarla kurtarılırken otobüslerdeki yüzlerce yolcu ve TIR şoförleri de dinlenme tesislerine sığındı.

Kar yağışı ve kazalarla kayan araçlar nedeniyle ulaşıma kapanan TAG Otoyolu'nda mahsur kalan 2 bin 800 kişi ile 1780 aracın kurtarıldığı, 186 kişinin de hastanelere sevk edildiğini açıklandı.

Don olayının ardından meydana gelen trafik kazaları nedeniyle ulaşıma kapanan Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu'nun Gaziantep-Nurdağı yönü, kontrollü şekilde yeniden açıldı.

Bolu Dağı

Bölgede 5 gündür etkili olan yağışın ardından kar kalınlığı 1 metreye yaklaştı.

Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle araçların kayması ve kaza yapmasıyla yolun zaman zaman ulaşıma kapanması sonucu güzergahta uzun araç kuyrukları oluştu. Geçişlerine izin verilmeyen ağır tonajlı araçlar, yol kenarlarında ve park alanlarında bekletildi.

Birçok ilde eğitime ara verildi.

Doğu Anadolu'daki 6 şehirde, yüzlerce yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı.

Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars, Iğdır ve Tunceli'de etkili olan kar ve tipi nedeniyle 2 binden fazla mahalle ile köy yolunda ulaşım sağlanamıyor.