İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:30 Öğle13:06 İkindi17:04 Akşam20:33 Yatsı22:17
Hava - Açık 13°C Nem %82
Türkçe
3 Şevval 1441 26 Mayıs 2020 Salı Saat: -
Menü

‘Peygamberimiz mutlak hakikati aktardı, bize düşen sadâkattir’

‘Peygamberimiz mutlak hakikati aktardı, bize düşen sadâkattir’

04.02.2012

İnsan ve Çevre Derneği BİNDER’in Peygamber (sav) Efendimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümü vesilesiyle düzenlediği “es-Sâdık” temalı mevlid kandili programında konuşan Doç. Dr. Ekrem Demirli, tarihten günümüze bütün insanlığın mutlak hakikatin peşinde koştuğunu vurgulayarak, “Peygamber Efendimiz, Allah’u Teâlâ’nın lütfüyle mutlak hakikati tam gördü, doğru bilgilere eksiksiz ulaştı, bu bilgileri de eksiksiz bir şekilde bize aktardı. Bize düşen ona sadakat göstermektir, sıddıklık makamına ulaşmaya gayret etmektir” dedi.   

İstanbul Kongre Merkezi'nde saat 20.30'da başlayan ve 3 bin kişinin katıldığı programda, insanlığın başlangıcından bu güne kadar tüm insanlarda bulunması gereken sıdk ve sadakat özelliğine değinilerek örnekler verildi, tüm insanlar için rol model olan son nebi Hazreti Muhammed Aleyhisselâm ve ona tabi olan ashabının hayatları boyunca gösterdikleri sadakat örneklerine vurgu yapıldı.

Sunuculuğunu Cemalettin Tül’ün yaptığı programda, Kur’ân-ı Kerim ve meal ziyafeti, Mevlid ve salat-ü selam ile program öncesinde BİNDER tarafından başlatılan “7 Milyar Ümmet Adına 7 Milyar Salavat” kampanyasının dua bölümleri yer aldı. Dünya genelinde 20 milyarı aşkın okunan salâvat-ı şeriflerin ve sair tesbihatın kabulü niyazıyla salondakiler birlikte dua etti.

Programda konuşan İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ekrem Demirli, Peygamber Efendimizin insanları Yaratıcı’ya götüren bir rehber olduğunu vurgulayarak, “Esma-ül Hüsna ve Esma-ün Nebi ahlak üzerine odaklanmıştır, bu isimler ve sıfatlar, temel ahlak ilkelerini oluşturur. Lafzı celal, Rahman, Rahim, Kerim isimlerini idrak etmek ahlakı güzelleştirir. Biz Peygamberimizin isimlerine uyarak Peygamberimize yaklaşmış oluruz” dedi.

Tarihten günümüze bütün insanlığın mutlak hakikatin, eşyanın hakikatinin peşinde koştuğunu belirten Doç. Dr. Ekrem Demirli, “Peygamber Efendimiz, Allah’u Teâlâ’nın lütfüyle mutlak hakikati tam gördü, doğru bilgilere eksiksiz ulaştı, bu bilgileri de eksiksiz ve doğru bir şekilde bize aktardı. Bize düşen Hz. Peygambere tam ve eksiksiz sadakat göstermektir. İnsanlık için nübüvvet makamı kapandı ancak ona en yakın olan sıddıklık makamına ulaşmak halen mümkündür” diye konuştu. 

Yard. Doç. Dr. Ubeydullah Sezikli ile Doç. Dr. Ahmet Hakkı Turabi yönetiminde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Türk Tasavvuf Musikisi Korosu ise Peygamber aşığı misafirlere musiki ziyafeti sundu.

Es-Sadık Aleyhisselam mevlid kandili programı, AKRA FM başta olmak üzere yaklaşık 50 tv ile www.kutludogum.tv ve www.akradyo.net sitelerinden canlı yayınladı.

AKRA FM

Diğer Haberler

Nice Mübarek Ramazanlara, Nice Mes'ud Bayramlara

İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin kaleme aldığı başyazıyı Ramazan Bayramı vesilesiyle istifadenize sunuyoruz...
23.05.2020

Ramazanı uğurlarken

Prof. Dr. M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Ramazan ayının son günlerini iyi değerlendirmek ve Ramazandaki ibadet hassasiyetini ramazan sonrasında da sürdürmek hususundaki sohbetini istifadenize sunuyoruz:
21.05.2020

Kadir Gecesini ihya etmek

Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendinin, 'Kadir Gecesinin İhyası' konulu sohbetini istifadenize sunuyoruz:
18.05.2020

Ramazan ve İtikâf

İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin itikâf ibadetiyle ilgili sohbetini istifadenize sunuyoruz:
13.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadislerle Günün Duası

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin