İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:17 Güneş05:58 Öğle13:15 İkindi17:07 Akşam20:21 Yatsı21:55
Hava - Az Bulutlu 22°C Nem %83
Türkçe
16 Zilhicce 1441 6 Ağustos 2020 Perşembe Saat: -
Menü

Türkmenistan'da seçimlerin resmi sonuçları açıklandı

16.02.2012    A+ | A-
Türkmenistan Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 12 Şubat'ta gerçekleşen devlet başkanlığı seçimlerinin resmi sonuçlarını açıkladı. YKS, görevdeki Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un yüzde 97,14'lük oy oranıyla tekrar seçildiğini duyurdu.
Yüksek Seçim Kurulu'nun verdiği resmi rakamlara göre; Devlet Başkanı Berdimuhamedov yüzde 97,14 oy alırken, Su Bakanı Annageldi Yazmuradov yüzde 1.07, Enerji Bakanı Yarmuhammet Orazguliyev yüzde 1,02, Recep Bazarov yüzde 0.28, Saparmurat Batırov yüzde 0.19, Kakageldi Abdıllayev yüzde 0.16, Gurbanmammet Mollanıyazov yüzde 0.08 ve Esendurdu Gayıpov yüzde 0.06 oranında oy aldı.
YSK, Gurbanguli Berdimuhamedov'u Türkmenistan Devlet Başkanlığı'na seçildiğini resmen duyurdu.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Berdimuhamedov, kendisine oy veren seçmenlere teşekkür etti. Berdimuhamedov, bütün vatandaşlarının hak ve özgürlükleri için çalışacaklarını kaydederek, Türkmenistan'da çok partili sistem için gerekli tüm koşulları oluşturacaklarını söyledi. 2007 yılında yapılan seçimlerde yüzde 89.23 oy alarak devlet başkanlığına seçilen Berdimuhamedov, bu seçimlerde de mutlak bir galibiyetle yeniden seçildi.
ZAMANONLİNE
Diğer Haberler

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.
04.08.2020

Endonezya'da binlerce kişi selden etkilendi

Endonezya'nın Kuzey Sulawesi eyaletinde şiddetli yağışların neden olduğu selden 22 binden fazla kişi olumsuz etkilendi.
04.08.2020

Hacılar veda tavafını tamamladı

Kutsal topraklardaki hacılar, son rükun olarak bilinen veda tavafını tamamladı.
04.08.2020

Dünyada Kurban Bayramı Namazı

Müslümanlar Kurban Bayramını kutluyor. Bu yıl bayram namazları genellikle açık alanlarda ve tedbirler kapsamında eda edildi.
31.07.2020
Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin