İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Hafif Yağmurlu 16°C Nem %82
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

'Son sarsıntıda hasar yok'

'Son sarsıntıda hasar yok'

25.02.2012
23 Ekim ve 9 Kasım'daki depremlerin ardından artçılarla yaşayan Van dün 4.7 ile sallandı. Can ve mal kaybı yok ancak büyük panik yaşandı. Van'da meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki depremde herhangi bir hasarın meydana gelmediği bildirildi. 
Van Valiliği Afet Acil Durum Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, merkez üssü Akçift köyü olan 4.7 büyüklüğündeki depremde herhangi bir hasarın meydana gelmediği belirtildi. Van merkez, Erciş, Muradiye ve çevre köylerde hissedilen depremde kısa süreli bir paniğin oluştuğu kaydedildi. 
Akçift Köyü Muhtarı Halis Eryiğit, köyde kısa süreli bir paniğin meydana geldiğini ifade ederek, "Köyümüzde 23 Ekim ve 9 Kasım'daki depremlerde ağır hasar oluşmuştu. Köylülerin büyük bir çoğunluğu konteynırlarda kalıyor. Herhangi bir can kaybı ve hasar yok" dedi. 
Van 23 Ekim 2011'de 7.2, 9 Kasım'da 5.6 büyüklüğünde iki depremde büyük yara almış, resmi rakamlara göre iki depremde toplam 644 kişi yaşamını yitirmiş, 4 bine yakın vatandaşımızı da yaralanmıştı. Yetkililerin verdiği bilgilere göre Van'da 147 bin 206 kişi konteynırlarda yaşıyor. Van'da 30, Erciş'te 5 olmak üzere 35 konteyner kent, depremzedelere ev sahipliği yapıyor. Şehirde 4 çadır kentte toplam 290 çadır bulunuyor. Ağır kış koşullarıyla mücadele etmek zorunda kalan depremzeleder, iki deprem ile takip eden artçıların yarattığı psikolojik sorunları atlatabilmiş değil. Van'da özellikle çocuklara yaşadıkları şokun hafifletilmesi için rehabilitasyon uygulanıyor. 
SABAH
 
Diğer Haberler

1 Haziran itibarıyla yeni dönem

Normalleşme süreci kapsamında, seyahat kısıtlamalarının kaldırılması, yaş gruplarına esneklik, kapalı olan iş yerlerinin, parkların, kütüphanelerin yeniden açılması gibi yeni kriterler 1 Haziran 2020 itibarıyla yürürlüğe giriyor.
29.05.2020

Üniversite finalleri dijital ortamda

Öğrenciler, ekim ayı sonuna kadar üniversitelere gidemeyeceği için dönem sonu finalleri, bütünlemeler ve tek ders sınavları dijital ortamda yapılacak ya da öğrencilerden ödev veya proje istenecek.
28.05.2020

Havaalanlarında yeni dönem böyle olacak

Salgın sonrası normalleşme için yeni dönem hazırlıkları kapsamında havaalanlarında ve uçuşlarda uygulanacak kurallar belli oldu.
28.05.2020

Elektrikli yerli tren raylara iniyor

Sakarya - Adapazarı'nda üretilmesine karar verilen Milli Elektrikli Tren, 29 Mayıs'ta raylara indirilerek test sürüşleri yapılacak.
27.05.2020
Ayetlerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Ana Haber Bülteni

Ayetlerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin