İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:30
Hava - Parçalı Bulutlu 27°C Nem %45
Türkçe
14 Şevval 1441 6 Haziran 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Refah sınır kapısıyla ilgili düzenleme teklifi

Refah sınır kapısıyla ilgili düzenleme teklifi

03.03.2012
Halk Meclisi'ne bağlı Arap İşleri Komisyonu, Gazze halkına yakıt, gıda, elektrik gibi insani yardımları kolaylıkla ulaştırmak için Refah sınır kapısıyla ilgili düzenlemenin bir an önce yapılmasını önerdi.
Mısır Parlamentosu'na bağlı Arap İşleri Komisyonu, İsrail'in yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze halkına yakıt, gıda, elektrik gibi insani yardımları kolaylıkla ulaştırmak için Refah sınır kapısıyla ilgili düzenlemenin bir an önce yapılmasını önerdi.
Arap İşleri Komisyonu Başkan Yardımcısı Cemal El-Hanefi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Mısır'ın Gazze'deki insanlara karşı insani görevini yerine getirme konusunda üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.
Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı Beha Ed-Dessuki ise, Gazze'nin ülkelerinin ulusal güvenliği için büyük önem arz ettiğini ve kendilerinin bölgeyi işgal altında bir yer olarak gördüğünü belirtti. Ed Dessuki, bölgeye insani yardımların ulaşması ve üzerindeki ablukanın kaldırılması için Mısır'ın uluslararası camiaya siyasi baskı yaptığını ifade etti.
İsrail'in keyfi uygulamaları nedeniyle karanlığa gömülen Gazze'de hastaneler yaşanabilecek bir faciayla karşı karşıya. Kuşatma nedeniyle zaten sıkıntılı günler yaşayan Gazze halkı bu kez elektrik santrallerini besleyen yakıtın tükenmesinden sonra kesilen elektrikler nedeniyle tam bir insanlık dramı yaşıyor.
Öte yandan Filistin konusunda uzman Mısırlı kadın araştırmacı Emel Halife, İsrail işgalini ortadan kaldırma mücadelesinde Mısır halkının katılımı olmadan Filistinlilerin başarıya ulaşmasının mümkün olmadığını söyledi.
MİLLİ GAZETE
Diğer Haberler

Mescid-i Nebevi'de cuma namazı kılındı

Medine'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olan Mescid-i Nebevi Camisi'ninde 2,5 ay aradan sonra ilk cuma namazı kılındı.
05.06.2020

Almanya'da 'elektrikli şarj' zorunluluğu

Alman hükümeti, elektrikli otomobillerde tüketicilerin şarj endişelerini gidermek ve bu araçları yaygınlaştırmak için akaryakıt istasyonlarına şarj yerleri konulmasını mecburi hale getirmeye hazırlanıyor.
05.06.2020

Avustralya Yeni Güney Galler'de cuma namazı kılındı

Avustralya’da tedbirler kapsamında Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde geçici olarak ibadete kapatılan camilerde ilk cuma namazı 83 günlük aranın ardından bugün kılındı.
05.06.2020

Muhammed Ali vefatının 4. yılında anılıyor

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali, 3 Haziran 2016 Cuma günü vefat etmişti. Dünya şampiyonu olduğu 1964'te İslam dinine giren Muhammed Ali, hayatının sonuna kadar her platformda İslam'ı tebliğ etmeye çalıştı.
03.06.2020
Tasavvuf Sohbetleri
Sırada >>
×
Sıradaki

Başmakaleler

Tasavvuf Sohbetleri
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin