İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Hafif Yağmurlu 18°C Nem %87
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Açma kapama hizmeti diye 2. ceza ödetiliyor

Açma kapama hizmeti diye 2. ceza ödetiliyor

08.03.2012
Tüketiciler Birliği Genel Başkan Yardımcısı Hatice Saadet Kalyoncu, gecikmiş fatura ödemelerinde zaten gecikme cezası ödeyen tüketiciye, açma kapama hizmet bedeli altında ikinci kez ceza ödetildiğini ifade etti.  
Türkiye'nin farklı bölgelerinde benzer hizmetleri sunan kurumların, faturalarını zamanında ödeyemeyen tüketicileri bir kez de fahiş açma-kapama bedelleriyle cezalandırdığını ifade eden Kalyoncu, ''Üstelik bu tür hizmetler genellikle merkezi sistemden kapatılması ve açılmasına rağmen her geçen sene bu bedeller yıllık enflasyon üzerinde artmakta, tüketiciler için ceza, hizmet sunanlar için ise adeta bir kazanç kapısı haline gelmektedir'' değerlendirmesinde bulundu.
Kalyoncu, 2011 yılı rakamlarıyla her 3 aboneden birinin doğalgaz, her 4 aboneden birinin elektrik, her 5 aboneden birinin su, her 10 aboneden birinin de telefon faturasını zamanında ödemediği göz önüne alındığında elde edilen rantın büyüklüğünün ortaya çıktığını kaydetti.
Ayrıca, Türkiye'de her bin aboneden 35'inin de internet faturasını geciktirdiği için açma kapama bedeli ödemek zorunda kaldığını ifade eden Kalyoncu, şunları kaydetti:
''Ülkemizde 40 milyon civarında internet kullanıcısı bulunmakta olup, toplam abone sayısı ise 13 milyonu bulmuştur. Sadece internet hizmetiyle alakalı açma-kapama ücreti yıllık ortalama 80 milyon liraya ulaşmaktadır. Buna telefon, doğalgaz, su ve elektrikle alakalı tüketicilere ödetilen açma-kapama bedelleri de eklendiğinde, oldukça kabarık bir faturanın tüketicinin sırtına yüklendiğini ve hizmet sunan kurumların ciddi anlamda bir ek kar sağladıklarını görmekteyiz.
Haber7
Diğer Haberler

Teknoloji rüzgar yatırımlarını artırıyor

Türkiye'nin rüzgar enerjisi kapasitesinin 100 bin megavatın üzerinde olduğu belirtildi.
20.05.2020

800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi

COVID-19 salgınının ekonomi üstündeki olumsuz etkilerini azaltmak ve yerli sanayii ithalat baskısına karşı korumak amacıyla yüzlerce ürüne ilave gümrük vergisi getirildiği belirtildi.
20.05.2020

Fuarlar sanal ortama taşınıyor

COVID19 ile birlikte iptal olan fuarlar, sanal olarak yeniden düzenlenmeye başlıyor.
18.05.2020

Gıda paketinde doğal ve taze yazılamayacak

Paketli gıdaların etiketlerinde ‘yüzde 100 doğal’, ‘gerçek doğal’, ‘hakiki doğal’ gibi yanıltıcı ifadeler yazılamayacak.
13.05.2020
Kur'an ve Sünnet Yolu
Sırada >>
×
Sıradaki

Hava Durumu

Kur'an ve Sünnet Yolu
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin