İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:36 Güneş05:33 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:33
Hava - Çok Bulutlu 23°C Nem %69
Türkçe
17 Zilka'de 1441 8 Temmuz 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

Sahabe türbesinde rahatsız eden görüntü

10.03.2012    A+ | A-
Diyarbakır'da 27 şehit sahabenin yan yana yattığı Hz. Süleyman Camii'nin hemen yanındaki ahırların yıktırılmaması tepki çekiyor.
İslam ordularının komutanı Halid Bin Velid'in oğlu Süleyman'ın da aralarında bulunduğu 27 sahabenin türbesini ziyaret eden vatandaşlar, çevreyi saran ahır kokusunun ziyaretçileri rahatsız ettiğini, bu yüzden ahırların kaldırılması gerektiğini söyledi.
Diyarbakır'da 27 şehit sahabenin yan yana yattığı Hz. Süleyman Camii'nin hemen yanındaki ahırların yıktırılmaması tepki çekiyor. İslam ordularının komutanı Halid Bin Velid'in oğlu Hz. Süleyman'ın da aralarında bulunduğu 27 sahabenin türbesini ziyaret eden vatandaşlar, çevreyi saran ahır kokusunun ziyaretçileri rahatsız ettiğini, bu yüzden ahırların kaldırılması gerektiğini söyledi. Diyarbakır'ın gerçek anlamıyla bir peygamberler ve sahabeler şehri olduğu ancak yıllardır bu potansiyelin değerlendirilemediği belirtildi. Şehir, 6 peygamber kabri, 3 peygamber makamı ve 32 sahabe kabrinin yanı sıra yüzlerce âlime ev sahipliği yapıyor. Diyarbakır'ın manevi kalbi olarak kabul edilen ve 27 şehit sahabe kabrinin bulunduğu Sur ilçesindeki İçkale'nin görüntüsü ziyaretçileri şaşırtıyor.
Milli Gazete
Diğer Haberler

Kanser hastasına bu 7 yanlış yaklaşımdan kaçının!

Acıbadem Altunizade Hastanesi Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Alıcı, kanser hastaları için uyarılarda bulundu.
30.07.2019

28.03.2017

Ayvaz Dede Şenlikleri sona erdi

Boşnakların Müslüman olmasının en önemli simgelerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına 506 yıldır düzenlenen şenlikler, Bosna Hersek'in orta kesimindeki Prusac kasabasındaki programın ardından kılınan namaz ve edilen dualarla sona erdi.
30.05.2016

Rusya'dan Türkiye'ye tarım daveti!

Uçak krizinin ardından hijyenik koşulları gerekçe göstererek Türkiye'den gelen meyve ve sebzeye ambargo uygulayan Rusya'da stokçular da işin içine girince fiyatlar iyice tavan yaptı. Domates nisanda yüzde 5.2 artış gösterirken son 4 ayda meyveye ise yaklaşık yüzde 20 zam geldi. Ülkede enflasyon rakamını en çok artıran kalem gıda olunca Rusya yeniden rotayı Türkiye'ye çevirdi.
22.04.2016
Okudukça
Sırada >>
×
Sıradaki

İki Dakika

Okudukça
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin