İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:30 Öğle13:06 İkindi17:04 Akşam20:33 Yatsı22:17
Hava - Çok Bulutlu 14°C Nem %77
Türkçe
3 Şevval 1441 26 Mayıs 2020 Salı Saat: -
Menü

'Reklâm ve dizilerde bilinçaltı mesajlar veriliyor'

'Reklâm ve dizilerde bilinçaltı mesajlar veriliyor'

10.04.2012
Psikiyatrist Dr. İbrahim Bilgen, reklam ve dizilerde verilen bilinçaltı mesajların, çocuk gelişimi ve insanlar üzerinde etkili olduğunu söyledi.
Bilinçaltı mesajların, reklâm şirketleri tarafından sıkça kullanıldığını belirten Bilgen, Türkiye'de bu konuyla ilgili yeterli takibin yapılmadığını ifade etti. Psikiyatrist Dr. İbrahim Bilgen oldu. Çeşitli televizyon kanallarında yaptığı programlarla tanınan Bilgen, 'Medya Yoluyla Çocuklarımıza Verilen Gizli Mesajlar' konulu bir söyleşide reklâm ve dizilerde verilen bilinçaltı mesajların çocuk gelişimi ve insanlar üzerindeki etkiyi örneklerle anlattı.
Bir insana yaptırılmak istenen fiil ya da düşüncenin bilinçaltı mesajlarla insanların beyinlerine işlendiğini kaydeden Bilgen, "Örneğin sigara içenler, kahveyi ve sigarayı ayrılmaz bir bütün olarak görür. Şu anda bu salonda kahve kokusu hissedilsin, hemen sigara kullananlar sigara içme hissi duyar. Bilinçaltı mesajlar olumlu şeyler için kullanılırsa zararı yok. Ancak insanların değerleriyle oynanarak, cinsellik ön plana çıkartılarak veriliyorsa bunlara dikkat etmek gerekir." diye konuştu.
Millî Gazete
Diğer Haberler

Oruç sonrası beslenme düzeni nasıl olmalı?

Bayram gelirken uzmanlar oruç sonrası beslenme konusunda tavsiye ve uyarılarda bulundu. Özellikle bayramda dikkatli beslenmek hayati öneme sahip.
22.05.2020

İnci kefalinin tersine göçü başladı

Dünyada sadece Van Gölü’nde yaşayan inci kefalinin, her yıl olduğu gibi bu yıl da tatlı su ağızlarına doğru göçü başladı.
18.05.2020

İşyerlerinde klima kullanımına dikkat

İşyerleri Ramazan Bayramı’ndan sonra aşamalı olarak ofislere dönme planları yapmaya başladı. Kapalı ortamlarda klima kullanırken nelere dikkat edilmeli? Klima virüsü taşır mı?
18.05.2020

Haydi Çocuklar Namaza Ramazan Özel

Ramazan ayının güzelliğini evlerinde keşfetmek isteyen çocuklar, Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin yeni yarışmasına büyük ilgi gösterdi.
13.05.2020
Güne Merhaba
Sırada >>
×
Sıradaki

Günün Sohbeti

Güne Merhaba
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin