İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:30 Öğle13:13 İkindi17:13 Akşam20:47 Yatsı22:36
Hava - Açık 28°C Nem %58
Türkçe
12 Zilka'de 1441 3 Temmuz 2020 Cuma Saat: -
Menü

Şok diyetler zararlı olabilir

08.05.2012
Dengesiz beslenme ve hareketsiz yaşam tarzı nedeniyle artan kilo sorunları, beraberinde suiistimale açık bir sektör de oluşturdu. 

Uzmanlar zayıflama vaat eden yöntemlere karşı dikkatli olunması gerektiğini belirterek “Aşırı şişmanlık ülkemizde de giderek artıyor. Bu nedenle her geçen gün zayıflamak için farklı yöntemler sunuluyor. Zayıflamak, dengeli beslenmek ve hareketli yaşamla mümkündür. Zayıflamak için tercih edilecek yöntemler de mutlaka bir hekim kontrolünde uygulanmalıdır. Aski halde bu, ölüme neden olabilir” uyarısında bulundu.Türkiye’de her 10 kişiden 4’ü fazla kilolu, 3’ü de obez. Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği Başkanı Prof. Dr. Sadi Gündoğdu, hareketsiz yaşam ve aşırı kalorili yiyecek-içecek alınmasının obeziteyi ve kilo sorunlarını gündeme getirdiğini söyledi. Obezite yaşının çok düştüğünü vurgulayan Gündoğdu, obezitenin yüzde 60’lara varan oranlarda arttığını, bunun birçok hastalığa neden olduğunu ifade etti.Akdeniz ve Ege mutfağı ağırlıklı beslenilmesinin önemine vurgu yapan Gündoğdu, aşırı şişmanlık ile mücadelede her türlü girişimden ve tedaviden önce hayat tarzının değişmesinin çok önemli olduğunu vurguladı ve “Öğün atlanmamalı” dedi.
Yürümek bedava spor
“Spor için illa bir merkeze gitmek gerekmiyor. Sporun en basiti ve bedava olanı yürümektir” diyen Prof. Dr. Sadi Gündoğdu, kişinin en azından günde yarım saat tempolu yürümesi gerektiğini söyledi.
Gündoğdu, yüzmenin de sağlıklı olduğunu dile getirerek “Her mahallenin havuzu olabilir. Kamu görevi olarak her belediye bunu yapmalıdır. Şimdi yollara spor aletleri koyuyor, bazı belediyeler hizmet veriyorlar. Spor yapmadan sağlık testlerinden geçilmeli” uyarısında bulundu.
Cumhuriyet
 
Diğer Haberler

Haydi çocuklar online yaz okuluna

Server Gençlik tarafından Türkiye’nin 81 ilindeki gönüllüler tarafından ücretsiz olarak hayata geçirilen proje, çocukların kişisel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.
03.07.2020

Kaçkarlar yaylalarıyla ilgili görüyor

Türkiye'nin 3 bin 937 metreyle en yüksek dağları arasında yer alan Kaçkarlar'da bulunan yaylalar, havaların ısınmasıyla misafirlerini ağırlamaya başladı.
03.07.2020

Ekolojik köprü açıldı

İzmir-Çeşme Otoyolu'nda yaban hayvanlarını korumak ve yaban hayatı kaynaklı trafik kazalarının önüne geçmek için planlanan 3 ekolojik köprüden biri tamamlandı.
02.07.2020

Trakya ayçiçeği tarlalarıyla sarıya boyandı

Türkiye'nin ayçiçeği ihtiyacının önemli bir kısmını karşılayan Trakya'da, tohumların çiçek açmasıyla tarlalar sarıya büründü.
29.06.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Kur'an'dan Cihana

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin