İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Öğle13:00 İkindi16:19 Akşam18:58 Yatsı20:17 İmsak05:26 Güneş06:51 İşrak07:29
Hava - Açık 25°C Nem %64
Türkçe
11 Safer 1442 28 Eylül 2020 Pazartesi Saat: -
11 Safer 1442
Öğle
13:00
İkindi
16:19
Akşam
18:58
Yatsı
20:17
İmsak
05:26
Güneş
06:51
İşrak
07:29
Menü

Avrasya Nanorubla mı geçiyor?

09.05.2012    A+ | A-
Kazakistan Merkez Bankası Başkanı Grigoriy Marchenko, Rusya basınında yer alan habere göre Rusya, Belarus ve Kazakistan arasında 2010 yılından itibaren başlatılan Gümrük Birliği uygulaması ile başlayan sürecin Avrasya ülkeleri arasında tek ekonomik alan ile devam edeceğini ve nihayetinde entegrasyon sürecinin tamamlanması ile birlikte Avrasya Birliği'nin hayata geçeceğini kaydetti.

Bunun sonucu olarak da bölge ülkeleri arasında ortak para biriminin uygulanacağını belirten Marchenko, bu sürecin 10-12 yıl içinde tamamlanacağını, Avrupa Birliği'nin kurulması sırasında da Fransa'nın Frank, Hollanda'nın Gulden ve Avusturya'nın Shilingi'nin Alman Markı'na bağlandığını, bu paraya yeni bir ismin verilmesi ile de Avro'nun ortaya çıktığını anımsattı. Marchenko, Avrasya Birliği'nin kurulması sonrasında çıkacak ortak para birimi için de "Nanorubl" ismini teklif etti.
Ruble'nin şu anda Rusya'da kullanılan para birimi olduğunu, Nan'ın da Kazakistan ve Türk Cumhuriyetleri'nin çoğunda "ekmek" manasına geldiğini anlatan Marchenko, bu ismin Avrasya ülkeleri arasında genel kabul göreceği değerlendirmesini yaptı.
Millî Gazete
 
Aile Rehberi
Sırada >>
×
Sıradaki

Kıssadan Hisse

Aile Rehberi
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin