İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:44 Güneş05:38 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:42 Yatsı22:27
Hava - Çok Bulutlu 22°C Nem %53
Türkçe
24 Zilka'de 1441 15 Temmuz 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

Schengen’e yasa dışı göç darbesi

08.06.2012    A+ | A-
Lüksemburg’da bir araya gelen Avrupa Birliği içişleri ve adalet bakanları, “yasa dışı göçle mücadele bahanesiyle” üye ülkeler arasında kontrolsüz dolaşıma olanak veren Schengen sistemini kısıtlayıcı bir adım attılar. 
Alınan karara göre üye ülkeler daha önce terör tehdidi ve uluslararası spor organizasyonları gibi durumlarda askıya aldıkları Schengen’i “yasadışı göç kaygısıyla” da geçici olarak devre dışı bırakabilecek. Askıya alma süresi ise 6 ay olarak belirlendi. Gerekli görülen durumlarda bu süre 6 ay daha uzatılabilecek.
AB Komisyonu’nun ve Avrupa Parlamentosu’nun karşı çıkmasına rağmen bu kararı alan Birlik ülkeleri, özellikle Yunanistan’ın sınırlarını kontrol edemez durumda olmasından hareket ettiler. Askıya almayla ilgili olarak Komisyon ve AP’ye daha fazla yetki vermeyi reddeden Birlik ülkeleri, yöntemin sadece istisnai durumlarda kullanılacağı mesajını verseler de daha önce yaşanan Fransa ve Danimarka örnekleri bu güvencenin kağıt üzerinde kalma olasılığını yükseltiyor. Karar, Komisyon’da hayal kırıklığı yaratırken adeta kazan kaldıran AP, konuyu 11 Haziran’da masaya yatıracak.
AB ülkeleri arasında yasa dışı göçte faturayı Türkiye’ye kesme eğilimi yüksek olsa da asıl sorun Yunanistan’dan kaynaklanıyor. Sınırını etkili bir şekilde kontrol etmekte zorlanan Atina’nın AB’nin istediği adımları atmaktansa çit örme gibi etkisiz önlemlere başvurması dikkat çekiyor.

Milliyet 

Diğer Haberler

ABD’de yabancı öğrenciler uzaktan eğitime katılamayacak

ABD'de, güz dönemi derslerinin tamamını internet üzerinden verecek üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrenciler, ülkeyi terk etmek zorunda kalacak.
07.07.2020

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşıma arttı

2020 yılının ilk 6 ayında Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşınan yük hacminin 2019'un aynı dönemine göre 3,7 kat daha fazla olduğu açıklandı.
03.07.2020

Tunus sınırlarını yeniden açtı

Tunus, 3 aydan uzun süredir kapalı olan sınırlarını açarak, bu adımı atan ilk Arap ülkesi oldu.
29.06.2020

Bosna Hersek'te 510. Ayvaz Dede Şenlikleri

Boşnakların İslam'ı kabul etmesinin önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına düzenlenen şenlikler, yüzlerce kişinin katılımıyla önceki gün kılınan öğle namazıyla son buldu.
29.06.2020
Kur'an'dan Cihana
Sırada >>
×
Sıradaki

Okudukça

Kur'an'dan Cihana
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin