İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:31 Güneş05:27 Öğle13:07 İkindi17:06 Akşam20:37 Yatsı22:25
Hava - Çok Bulutlu 19°C Nem %77
Türkçe
9 Şevval 1441 1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Kayıp çocuklar için ödül

Kayıp çocuklar için ödül

11.06.2012

Emniyet Genel Müdürlüğü kayıp çocukların bulunmasında ihbarda bulunanlara ödül verecek. Ödül miktarı en az 25 bin TL olacak

Devlet kayıp yada kaçırılan çocukların bulunmasını sağlayan kişiye ödül verecek.

Türkiye'de bin 800 kayıp çocuk aranıyor. Çocukların bin 600'ü 13-18, 200'ü ise 0-12 yaşları arasında. Bin 100'ü kız, 700'ü erkek. Bu sayıya Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan kaçan çocuklar da dahil. Emniyet Genel Müdürlüğü kayıp yada kaçırılan çocuk soruşturmalarında vatandaşın desteğini almak için ödül sistemini masaya yatırdı. Ödül sistemi Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu'na (PVSK) konulacak ek bir madde ile hayata geçirilecek. İlk aşamada hayati tehlike oluşturan soruşturmalarda para ödülü verilecek. Can güvenliği nedeniyle ihbarcının kimliği açıklanmayacak. Ödül miktarı ise en az 25 bin lira olacak. Emniyetin ödül uygulaması ilk kez Kırşehir'de 20 Mart 2008'de ortadan kaybolan belediye meclis üyesi Hasan Kırışık'ın bulunması için uygulanmıştı.

Öte yandan, kayıp zihinsel engellilerin bulunmasının ardından yaşanan kimlik sorunu nedeniyle polis, 2 yılda 10 bin 500 zihinsel engelliyi parmak izi ile kayıt altına aldı. Proje ile kayıp olan zihinsel engelli bir çocuk parmak izi sayesinde kimliği belirlenip ailesine teslim edilebilecek.

Sabah

Diğer Haberler

Online Sağlık Zirvesi

Sağlık ve Yaşam Derneği (SAYADER) online ortamda ve dileyen herkesin izleyebileceği Sağlık Zirvesi düzenliyor.
29.05.2020

Çocuklar D vitamininden mahrum kalmamalı

Uzmanlar COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan çocukların D vitaminine ihtiyaç duyduğunu belirtiyor.
27.05.2020

Oruç sonrası beslenme düzeni nasıl olmalı?

Bayram gelirken uzmanlar oruç sonrası beslenme konusunda tavsiye ve uyarılarda bulundu. Özellikle bayramda dikkatli beslenmek hayati öneme sahip.
22.05.2020

İnci kefalinin tersine göçü başladı

Dünyada sadece Van Gölü’nde yaşayan inci kefalinin, her yıl olduğu gibi bu yıl da tatlı su ağızlarına doğru göçü başladı.
18.05.2020
Kur’an’dan Cihana
Sırada >>
×
Sıradaki

İki Dakika

Kur’an’dan Cihana
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin