İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:32 Güneş05:30 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:47 Yatsı22:36
Hava - Az Bulutlu 31°C Nem %58
Türkçe
13 Zilka'de 1441 4 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Enerjide özelleştirme sonbaharda

16.06.2012

Enerji özelleştirmeleri yeniden başlıyor. ÖİB Başkanı Aksu, "Boğaziçi ve Gediz ihalesi sonbaharda yapılacak" dedi

Yaklaşık 342 milyon dolar gibi rekor teminatın yakıldığı elektrik dağıtım özelleştirmeleri tekrar vitrine çıkıyor. Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu iptal edilen Boğaziçi, Gediz, Akdeniz gibi dev dağıtım bölgelerini sonbaharda tekrar ihaleye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Aksu, "Bu yıl sonunda ihaleleri bitirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Şartname değişebilir

İhaleleri bir önceki modelde olduğu gibi 3'erli, 4'erli gruplarda satabileceklerini belirten Aksu, "Sisteme karar vereceğiz" şeklinde konuştu. İhale modelinde sorun olmadığını ve şirketlerden gelen taleplere göre şartnamede değişiklik yapılabileceğini anlatan Aksu, "Şu anda fizibiliteyi etkileyecek bir durum yok. İşin metodunda da sorun yok. İhale şartnamesinden kaynaklanan sorunlar olduysa bunları tekrar gözden geçiririz" dedi. Aksu, yüksek kaçak elektrik oranına sahip Dicle ve Van bölgelerini de yıl sonuna kadar şirketlere devretmeyi planladıklarını anlattı. Avrupa'nın en büyük elektrik üretim ihalesine sonbaharda bir termik santral ihalesiyle start vereceklerini anlatan Aksu, "Özellikle yabancılar üretim özelleştirmelerine ilgi gösteriyor" şeklinde konuştu.

Büyük arsalar satışta

Bu yılın ikinci yarısında büyük arazi özelleştirmelerinin gündeme geleceğini anlatan Aksu, "Biz aslında mütekabiliyeti düşünmeden planlarımızı yaptık. Şu anda arsaların yüzde 90'nın imarı, fizibilitesi tamamlandı. Mütekabiliyet ile ilginin artmasını bekliyoruz" dedi. Bodrum'daki Cennet Koyu yakınlarında 680 bin metrekarelik arsa ve İstanbul Küçükyalı'da Karayolları'ndan alınan arazinin de bu yıl satışa sunulması planlanıyor.

Sabah

Diğer Haberler

Elektrikte yeşil tarife seçimi

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi artarken dileyen tüketiciler yenilenebilir elektrik tarifesine geçebilecek.
03.07.2020

İhracat rakamlarında artış

İhracat haziranda, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15.8, mayısa göre yüzde 35 artışla 13.5 milyar dolara yaklaştı. Otomotiv endüstrisi en fazla ihracat gerçekleştirilen sektör oldu.
03.07.2020

'Kristalleşen bal doğaldır'

Tağşiş ve bilgi kirliliğinin en yoğun olduğu gıda ürünü bal olarak gösteriliyor. Doğru bal için kristalleşmeye ve etikete bakılmalı.
02.07.2020

İkinci el oto satışında ekspertiz

İkinci el oto alım satımında 13 Ağustos'tan itibaren yeni bir dönem başlıyor. 8 yaş ve 150 bin kilometre üstü bütün araçların satışı için, belgeli oto ekspertiz firmalarından rapor zorunluluğu devreye girecek.
01.07.2020
Ummandan İnciler
Sırada >>
×
Sıradaki

Günün Sohbeti

Ummandan İnciler
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin